Naga MarketsRynki akcji dołują, na FX umacnia się dolar, traci ropa naftowa i złoto. Pierwsza debata prezydencka w USA nie załagodziła obaw, że wynik wyborów nie będzie kwestionowany. Wciąż brak postępów w negocjacjach nad pakietem fiskalnym w USA.

Na FX umacnia się dolar, traci ropa naftowa i złoto

Rynek akcji w Azji oraz kontrakty terminowe na indeksy z USA i Europy dołują w środę po tym, jak pierwsza telewizyjna debata kandydatów na prezydenta USA podkreśliła ryzyko kwestionowania wyniku wyborów.

Biden powiedział na końcowym etapie debaty, że zaakceptuje porażkę, jeśli przegra po wynikach z głosów z urn i nie ogłosi zwycięstwa przedwcześnie.

Trump, który odmówił pokojowego przekazania władzy, gdyby przegrał wybory, powtarzał bezpodstawne zarzuty, że głosowanie korespondencyjne doprowadziłoby do oszustwa.
Wstępne wzrosty futures na indeksy z Wall Street szybko zostały wymazane, kiedy debata przybrała chaotyczny obrót, a kandydaci przerywali swoje wypowiedzi i przerzucali się wyzwiskami.

Futures na S&P500 traci prawie 1 proc. po spadku indeksu o 0,48 proc. we wtorek.
Japoński Nikkei225 spada o 1,4 proc., chiński Shanghai Composite traci 0,2 proc., ale Hang Seng zyskuje 1 proc. Chińskie indeksy „ratuje” brak skupienia uwagi debaty na temacie relacji USA z Chinami.

Kontrakt na niemiecki DAX wchodzi dzień ze spadkiem o 0,6 proc.

Na rynku walutowym nerwowość sprzyja umocnieniu USD względem wszystkich walut oprócz JPY. Zmiany są jednak umiarkowane – poniżej 0,3 proc. Podwyższoną presję odczuwają NOK, AUD i GBP. EUR/USD zatrzymał zwyżki przed 1,1750.

EUR/PLN odbija do 4,5330 po imponującym spadku we wtorek o 1,9 proc. i chwilowym zejściu pod 4,51.

Ropa WTI kontynuuje spadki poniżej 40 USD/b w obliczu utrzymujących się obaw o odbicie popytu. Nie pomaga raport API, który wskazał na spadek zapasów ropy w USA w ubiegłym tygodniu o 0,8 mln baryłek (prog. 1,4 mln).
Złoto spada pod 1890 USD/oz.

Według informacji Politico administracja prezydenta USA Trumpa ma wrócić do Demokratów z ofertą pakietu stymulacyjnego w wysokości ok. 1,5 bln USD, czyli mniej niż 2,2 bln USD proponowane przez Demokratów. Strony mają wrócić do rozmów w środę.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here