Naga Marketskurs euro, notowania euro i dolaraDolar był silny tylko przez chwilę. Już wczoraj po południu zaczęło się wymazywanie odbicia, a dzisiaj rano zdaje się, że powróciliśmy do dawnego schematu – kupowania ryzyka kosztem amerykańskiej waluty.

Sytuacja z koronawirusem w USA zaczyna się pomału stabilizować

Wątek australijski (lockdown w stanie Victoria) nie wystraszył zbytnio inwestorów, bo i też decydenci w RBA pozostali powściągliwi w ocenie nowej sytuacji. Niemniej sytuacja pozostaje rozwojowa i nie wykluczone, że rynki będą w sierpniu zachowywać się według tzw. klucza epidemicznego.

Sytuacja z koronawirusem w USA zaczyna się pomału stabilizować, a wskaźniki reprodukcji wirusa spadają. Tymczasem zaczyna być problematyczna w innych miejscach świata – zaczyna dotykać Europę, a wyraźniej wspomniany region Australii, ale i też zauważalna jest w Azji.

To będzie odbierać argumenty scenariuszowi w którym odbicie gospodarki w USA będzie wolniejsze, niż w innych krajach. Zresztą wczorajsze dane ISM dla przemysłu pokazały, że lipiec był niezłym miesiącem mimo szalejącej pandemii.

Wczorajszy spadek zatrzymał się przy wsparciu wokół 1,17 i rynek próbuje powracać do trendu wzrostowego. Uwagę zwraca odbicie dziennego RSI9 od półtorarocznej linii trendu wzrostowego.

Mocne opory bazujące na korpusach ostatnich świec można zlokalizować przy 1,1840-50. Nawet, gdyby doszło do ich naruszenia to uwagę zwracają potencjalne dywergencje na RSI i innych wskaźnikach.

Wykres dzienny EURUSD

Wczoraj nie doszło do testowania ważnego wsparcia przy 0,7061 (minimum to 0,7074) i jeszcze wieczorem notowania powróciły ponad poziom 0,71. Komunikat RBA jest dzisiaj dodatkowym wsparciem dla wzrostów.

Ale uwagę zwraca negatywne ustawienie dziennych wskaźników, co może sugerować bardziej wejście w konsolidację, niż atak na nowe szczyty. O ile za kilka dni urwiemy się mocniej w dół po nowych informacjach nt. poszerzenia lockdownu na inne obszary Australii (teraz mowa jest tylko o stanie Victoria).

Wykres dzienny AUDUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here