Naga MarketsEUR, euro, chart, wykres, ComparicWzrosty w Azji przebiegają spokojniej niż wczoraj w Europie i USA; rośnie kontrakt na S&P500. Na FX dysonans między słabością rynków wschodzących a korektą G10 względem USD. GBP znajduje więcej pozytywnych wieści w temacie brexitu.

Na rynku walutowym indeks DXY minimalnie traci do 94,22 po zagadkowej sesji poniedziałkowej

Globalny rajd rynku akcji wyhamował w trakcie handlu w Azji, a inwestorzy staraj się ocenić potencjalne skutki rozmów nad pakietem fiskalnym w USA i rozwojem pandemii na świecie. W poniedziałek banki ciągnęły w górę S&P500 do najsilniejszego wzrostu od dwóch tygodni (1,61 proc.). W Europie poniedziałek był najlepszą sesją do trzech miesięcy.

W Azji optymizm jest skromniejszy z japońskim Nikkei225 wyżej o 0,1 proc.; koreański KOSPI rośnie o 0,9 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,3 proc.
Futures na S&P500 jest wyżej o 0,3 proc., a futures na DAX zyskuje 0,2 proc.

Na rynku walutowym indeks DXY minimalnie traci do 94,22 po zagadkowej sesji poniedziałkowej, gdzie USD był rozdarty między osłabieniem wokół walut G10, ale utrzymaniem siły wobec walut emerging markets. Niezdecydowanie i niska płynność w segmencie rynków wschodzących są podawane za wytłumaczenie dysonansu.
EUR/USD zatrzymał się pod 1,1680, a USD/JPY krąży przy 105,50.

GBP/USD jest na 1,2860, a funt znajduje nowe pozytywne informacje w temacie brexitu. The Times donosi, że Europejscy negocjatorzy mogliby być przygotowani do rozpoczęcia pisania wspólnego tekstu prawnego umowy handlowej z Wielką Brytanią, zanim jeszcze rozpoczną się dziś nowe rozmowy.

Złoty pozostaje słaby na 4,5930 po tym, jak w poniedziałek stracił 5 gr.

Wczorajszy rajd na giełdach pomógł w podsycaniu popytu na złoto – 1878 USD/oz. Ropa naftowa WTI wciąż jest obciążona obawami o osłabienie popytu na paliwa przez pandemię i konsoliduje się blisko 40 USD/b.

Demokraci z Izby Reprezentantów zaproponowali nową propozycję pakietu fiskalnego w wysokości 2,2 bln USD; rozmowy między spikerką Izby Reprezentantów Pelosi a sekretarzem skarbu Mnuchinem zostaną wznowione we wtorek.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here