Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) zależny od wzrostu apetytu na ryzyko - TDSTD Securities nie spodziewa się silnych wzrostów dolara z uwagi na ostrożne podejście Rezerwy Federalnej (Fed). Analitycy sądzą jednak, że rynki żywią zbytni optymizm w stosunku do perspektywy kursu euro. Co zatem czeka notowania pary walutowej EUR/USD?

Kurs euro zależny od apetytu na ryzyko

Analitycy oczekują, że kurs euro do dolara zdominuje ruch w zakresie między 1,18 a 1,22 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
— Większość narzędzi nie wskazuje na załamanie się euro. Jednak nie potwierdzają też optymizmu wokół tych poziomów, sugerując kolejne zawiedzione nadzieje – uważa TD.

TDS zadaje sobie pytania, czy EUR/USD pozostanie na poziomie 1,20 USD, skieruje się do 1,25 USD i wyżej, czy też jest to kolejna zmyłka.
— Jesteśmy w tym drugim obozie i uważamy, że po raz kolejny nadszedł czas, aby sprzedawać – twierdzi TDS.

Za wzrostem euro przemawiają oczekiwania odnośnie programu szczepień UE, ale analitycy TDS nie są przekonani, by ta narracja była do końca uzasadniona.

TDS uważa również, że kurs euro będzie potrzebował dalszego wzrostu apetytu na ryzyko i siły na rynkach akcji, aby poczynić dalsze postępy na Forex.

fpmarkets

Chociaż rynki akcji odrobiły straty po krótkiej przecenie w następstwie publikacji protokołu z posiedzenia Fed, TDS spodziewa się dalszych i poważniejszych napięć w ciągu następnych kilku miesięcy. Oczekuje przy tym, że obecna polityka Fed jest niezrównoważona, biorąc pod uwagę wzrost i profil inflacji w USA.

W tym kontekście TDS zauważa większe ryzyko presji sprzedaży ryzykownych aktywów w związku z obawami o wyższe rentowności amerykańskich obligacji.

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here