Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) z nowym szczytem powyżej 1,16. Sytuacja GBP/USDWidoczna od wczoraj korekta na rynkach akcji nie zmieniła wiele w postrzeganiu dolara, którego inwestorzy nadal wolą omijać. Czy to się zmieni? Wiele będzie zależeć od tego, jak rozwinie się sytuacja na Wall Street w przyszłym tygodniu. Na wykresie S&P500 widać, że rejon wsparcia wokół 3200 pkt. jest mocno broniony, a niewykluczone, że w przyszłym tygodniu rynek dostanie szczegółowe informacje związane z kolejnym pakietem fiskalnym (chociaż obecnie trwają wokół niego polityczne przepychanki). Utrzymanie apetytu na ryzyko nie będzie sprzyjać ani dolarowi, ani innym bezpiecznym walutom, jak frank i jen.

Wczoraj po południu EURUSD zdołał jeszcze wspiąć się na nowy szczyt powyżej 1,16 – maksimum wypadło przy 1,1625 – co teoretycznie może świadczyć o sile trendu, mimo pogorszenia się sentymentu na rynkach akcji. Dzisiaj rano widać przyhamowanie zwyżek i mamy oscylacje ponad poziomem 1,16, chociaż na rynek napłynęły niezłe dane PMI (wstępne za lipiec).

Wykres dzienny EURUSD

Co dalej? Dzienny RSI9 potwierdza trend, chociaż jest już dość wysoko. Może to sugerować, że rynek będzie bardziej w trybie szukania szczytu, niż dołka, pod kolejną silną falę wzrostową. Paradoksalnie wiele może zależeć od rynków akcji (chociaż wczoraj korelacja została zerwana) – jeżeli korekta się przedłuży, to EURUSD może dostać argument za zejściem w okolice marcowego szczytu przy 1,1492, jaki został wybity w tym tygodniu.

Notowania GBPUSD co pewien czas powracają w rejon 1,27, co można tłumaczyć globalną słabością dolara, niż jakimiś fundamentalnymi przesłankami dla funta. Potencjalny scenariusz techniczny to nadal formacja podwójnego szczytu, której skrajnym ograniczeniem byłby rejon 1,2811 (szczyt z 10 czerwca). Złamanie 1,2650 będzie sygnałem do potencjalnego zainicjowania formacji.

Wykres dzienny GBPUSD

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here