Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) z mocnym wybiciem ponad poziom 1,20Przy braku nowych wieści rozgrywane są dawne tematy, a brak jakichś istotnych nagłówków w serwisach informacyjnych powoduje, że determinantem stają się przesłanki płynące z analizy technicznej. Wyraźnie widać jednak, że inwestorzy opierają swoje decyzje o strategię reflacyjną, dominują ryzykowne waluty, zwłaszcza Antypody oraz korony skandynawskie.

Kurs euro z wybiciem, dolar jest na dobrej drodze do wymazania całego ruchu z marca

Zaraz za nimi pojawiają się funt i euro, wzmocnione istotnymi sygnałami technicznymi. W efekcie dolar jest na dobrej drodze do wymazania całego ruchu z marca. W piątek postawiłem tezę, że może być to mocno zaskakujące biorąc pod uwagę wcześniejsze przesłanki takiego ruchu. Tyle, że nadal brakuje argumentów za wyrwaniem rynków z optymistycznego podejścia – duża w tym zasługa FED, który ustabilizował amerykański dług, spełniając “życzenie” rynków sprzed kilku tygodni.

Te artykuły również Cię zainteresują
Teoretycznie nowych informacji nie ma, chyba, że na plus dla euro potraktujemy doniesienia z USA, jakoby za kilkanaście dni szczepionki Johnson&Johnson miały być przywrócone do obrotu, co ułatwi też proces szczepień w Europie, gdzie preparat J&J miał być jednym z kluczowych w najbliższych tygodniach. Technicznie wybicie EURUSD przez 1,20 jest prostą konsekwencją połamania w zeszłym tygodniu kluczowego strategicznie oporu przy 1,1950.

Wykres dzienny EURUSD

Co dalej? Niskie rentowności obligacji USA, oraz oscylujące przy szczytach indeksy na Wall Street, są zachętą do rozgrywania globalnego risk-on, na czym dolar może dalej tracić. W takim układzie kluczowy dla EURUSD opór na ten tydzień to okolice 1,21, gdzie przebiega górne ograniczenie kanału spadkowego, oraz 61,8 proc. zniesienie Fibo dla struktury spadkowej z I kwartału b.r. Wydarzeniem tygodnia jest czwartkowe posiedzenie EBC, które będzie uważnie obserwowane pod kątem oceny perspektyw gospodarczych przez decydentów, którym mogły zaszkodzić przedłużające się pandemiczne restrykcje z I kwartału.

Kurs GBP/USD – wybite kluczowe 1,3810

Jeszcze w piątek doszło do wybicia istotnego poziomu z punktu widzenia zakończenia układu spadkowego zainicjowanego w ostatnim tygodniu lutego b.r. i rozpoczęcia jego większej korekty. Mowa o oporze przy 1,3810. Dzisiaj popyt poszedł za ciosem, a zwyżka zaczyna być potwierdzana przez szereg wskaźników, co daje szanse na jej kontynuację w kolejnych dniach. Pierwszy opór dla GBPUSD to szczyty z początku kwietnia przy 1,3917, ale mocniejszą barierą mogą okazać się dopiero marcowe maksima przy 1,40.

Wykres dzienny GBPUSD

Funtowi sprzyja narracja szczepionkowa, ale przede wszystkim informacje zmierzające do złagodzenia napięcia pomiędzy UE, a Wielką Brytanią w kontekście sytuacji w Irlandii Północnej po Brexicie (słowa unijnego komisarza Sefcovica brzmią tutaj optymistycznie).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur usd kurs | kurs ropa | bitcoin aktualnosci | blik | bitcoin wiadomosci |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here