Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) z kluczowym oporemMiesiąc lipiec zakończył się bardzo dobrze dla wspólnej waluty europejskiej. Na wykresie widoczna jest jedna z największych białych świec z ostatnich 10 lat. Jej wielkość to siedem figur, a cena HIGH zatrzymała się na poziomie 1.1900. Ostatni raz, kiedy EURUSD było wyceniane po tym kursie, miał miejsce w czerwcu 2018 roku.

Zmiana sentymentu wobec dolara (USD)

O ile na wykresie dziennym sentyment do USD zmienił się już kilka tygodni temu, to na interwale miesięcznym spadkowa linia trendu nie została jeszcze pokonana.

Korzystają z tak wysokiego interwału, można wskazać przynajmniej dwa kluczowe poziomy, które były respektowane zarówno przez byki, jak i niedźwiedzie.

Szeroka strefa skupiona wokół ceny 1.0600 to wsparcie, które od 2003 roku wyznacza  minima tej pary walutowej. Naprzeciwko jest żółta strefa, w której zatrzymały się bieżące wzrosty. Jest to ważny opór. Jeżeli kolejna świeca będzie koloru białego i pokona ten opór, to stanie się ona automatycznie wsparcie.

Wskaźnik MACD nie zdoła jeszcze przejść w obszar wartości dodatnich, co można interpretować jako potwierdzenie spadkowej linii trendu.

Podobny wniosek płynie z analizy szybkiego Stochastica. Dzięki ostatniej aprecjacji EURO dotarł do strefy wykupienia, co odgranicza dalszy potencjał tej waluty do silnych wzrostów.

Jeżeli jednak udałoby się wyjść górą z obszaru zaznaczonego żółtym i pomarańczowym kolorem, to kolejnym przystankiem może okazać się szczyt ze stycznia 2018 roku. Wsparcie pozostaje nieznamienne, czyli podstawa ostatniego zrywu popytu – 1.06.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here