Naga Markets

Kurs euro (EUR/USD) z impetem wybił rejon oporu przy 1,0630-40. Mocne wsparcie od LagardeSzefowa Europejskiego Banku Centralnego przyznała w ostatnich minutach, że bank centralny jest gotowy wyjść z ujemnych stóp procentowych (depozytowa w strefie euro wynosi obecnie -0,50 proc.) do końca III kwartału, co wyraźnie podbija oczekiwania na drugą podwyżkę stóp we wrześniu (pierwsza o 25 p.b. spodziewana jest w lipcu), oraz kolejne (Lagarde przyznała, że ECB podejmie wszelkie stosowne kroki w celu przeciwdziałania wysokiej inflacji).

Notowania euro umacniają się względem dolara w poniedziałek

Do tej pory rynek wyceniał trzy pełne ruchy o 25 p.b. na stopach w tym roku. Dzisiaj poznaliśmy też dane Ifo z Niemiec – indeks zaufania w tamtejszym biznesie odbił w maju bardziej, niż sądzono – do 93,0 pkt. wobec oczekiwanych 91,4 pkt., a ekonomista Ifo Klaus Wohlrabe stwierdził, że na obecną chwilę nie ma sygnałów recesji w gospodarce, chociaż ryzyka pozostają ogromne (największy problem to nadal problemy z łańcuchami dostaw).Notowania EURUSD z impetem wybiły rejon oporu przy 1,0630-40 (szczyty z początku maja) i są na drodze do podejścia w rejon oporów 1,0760-80, które mogą być celem dla tej krótkoterminowej fali.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Według harmonogramu nowozelandzki RBNZ ogłosi swoją decyzję w środę nad ranem (godz. 4:00). Oczekuje się ruchu o 50 pb do 2,00 proc. i na tym nie koniec. RBNZ zapowiadał przyspieszenie tempa podwyżek w kolejnych miesiącach w kontekście coraz wyższej inflacji.

Wykres dzienny NZDUSD
Wykres dzienny NZDUSD

Kluczowe będzie jednak to, na jakim poziomie decydenci widzą stopę OCR za rok. Przy okazji ostatnich ruchów rynek zaniepokoiły doniesienia o tym, że RBNZ dokonuje podwyżek stóp “na zapas”.

Technicznie mocny opór to rejon 0,6540 (szczyt z 4-5 maja b.r.).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: datawalk akcje prognozy | sp500 wykres | akcje comarch | biomed kurs | kurs polskiego złotego | biomed giełda | co znaczy blik |

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here