Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wzrósł do okolic 1,2120 - komentarz CMC MarketsRynki europejskie spokojnie rozpoczęły ten tydzień, po zakończeniu poprzedniego na spadkach. Liczymy na dobre wyniki, takie jak przedstawiła wczoraj Tesla. W poniedziałek rynki USA kontynuowały wzrosty, chociaż Dow pozostał w tyle w porównaniu do Nasdaq, który osiągnął rekordowe zamknięcie.

Kurs euro rośnie, brak zmian w Banku Japonii

Russell 2000 również odnotował znaczne wzrosty. Widzieliśmy wczoraj dobre wyniki w branży turystycznej i rekreacyjnej, a linie lotnicze radzą sobie szczególnie dobrze po doniesieniach, że ograniczona trasa transatlantycka może otworzyć się dla zaszczepionych turystów z USA. Pozwoli to na podróże do Wielkiej Brytanii i części Europy. Odporność rynków akcji,  zwłaszcza w USA, kontrastuje z rosnącymi obawami dotyczącymi sytuacji w Indiach, która nie wygląda dobrze i prawdopodobnie ulegnie dalszemu pogorszeniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obawy o popyt ze strony trzeciego największego konsumenta na świecie spowodowały, że ceny ropy spadły z piątkowego szczytu. Podczas gdy ceny ropy spadły, ceny innych towarów pozostawały odporne, a indeks Refinitiv CoreCommodity CRB osiągnął najwyższą wartość od trzydziestu miesięcy, która w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy prawie się podwoiła. Miały na to wpływ gwałtowne wzrosty cen pszenicy, kukurydzy i soi.

Pomimo dobrego wczorajszego zamknięcia rynków amerykańskich i spokojnej sesji w Azji, dzisiejsze otwarcie w Europie nie powinno wprowadzić na rynek dynamiki, ponieważ rozpoczyna się posiedzenie Rezerwy Federalnej. Oczekuje się, że dolar amerykański znajdzie się pod dalszą presją w krótkim okresie. Bank Japonii pozostawił politykę monetarną bez zmian, podwyższając jednocześnie prognozę wzrostu na 2021 r. do 4% z 3,9%, pomimo obaw związanych z podwójnym dnem recesji, będącym konsekwencją niedawnych nowych ograniczeń wprowadzonych w wyniku wzrostu liczby przypadków zachorowania na Covid-19 na niektórych obszarach kraju.

EURUSD –  wzrósł do okolic 1,2120, co może świadczyć o potencjalnym powrocie do szczytów przy 1,2350. Zejście poniżej 1,2120 będzie oznaczać powrót do obszaru 1,1980.

GBPUSD – wartość 1,4020 pozostaje kluczowym poziomem, od którego zależy, czy powrócimy do szczytów z lutego 2021 r. Najbliższe wsparcia znajdują się przy 1,3820 oraz 1,3760.

EURGBP – obszar 0,8730 jest ważnym oporem, którego przełamanie otwiera drogę do 0,8820. Podczas gdy ta para walutowa znajduje się poniżej 0,8730, nastawienie na rynku powinno pozostawać do ruchu w stronę minimów z zeszłego tygodnia w okolicy 0,8630.

USDJPY – linia trendu ze styczniowych minimów nadal broni jena przed spadkami. Wsparcie pojawia się teraz na poziomie 107,80, z oporem przy 108,30. Zejście poniżej 107,60 pozwoli nam na powrót do wartości 106,80.

FTSE100 – prawdopodobnie otworzy się 3 punkty niżej, na poziomie 6960.

DAX – oczekuje się otwarcia 10 punktów niżej, na poziomie 15286.

CAC40 – możliwe otwarcie 5 punktów niżej, na poziomie 6270.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30 –  nastawienie Klientów CMC Markets przeprowadzających transakcje na kontrakcie CFD powiązanym z niemieckim indeksem DAX wciąż wskazuje na dominację niedźwiedzi. Po stronie ilości otwartych transakcji – 62% Klientów posiada pozycje Sprzedaj, dwa punkty niżej niż wczoraj. W kategorii Wartość Pozycji, transakcje Sprzedaj wynoszą w tej chwili 61%, osiem punktów niżej w zestawieniu z wczorajszymi wartościami.

Ropa Crude WTI – kasowy – proporcje dla transakcji na kontrakcie powiązanym z kontraktem kasowym Ropa Crude WTI wskazują na przewagę byków. Pod względem ilości otwartych pozycji, transakcje Kup wynoszą 72%, z jednopunktowym wzrostem od wczoraj. W kategorii wartości transakcji, pozycje wzrostowe dominują w 57%, o siedem punktów niżej w stosunku do danych z poniedziałku.

Złoto – przeważająca część Klientów posiadających otwarte pozycje na kontrakt CFD oparty o Złoto, niezmiennie oczekuje wzrostów notowań: ilościowo pozycje Kup stanowią teraz 80% (bez zmian), a pod względem wartości otwartych transakcji, pozycje długie dominują w 57% (wzrost o punkt).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax | pgnig akcje | kurs bitcoin wykres | kurs dax | prognoza usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here