Naga MarketsRynek akcji w Azji kontynuuje wzrosty, idąc śladem pozytywnego zamknięcia Wall Street. Shanghai Composite notuje ósmy dzień wzrostów. Na FX umiarkowany risk-on i podtrzymanie słabości USD. Ropa stabilna.

Shanghai Composite notuje ósmy dzień wzrostów

Giełda w Chinach wyróżnia się na tle innych azjatyckich rynków, gdyż inwestorzy pokładają nadzieje w zapewnienia władz o dbaniu o „zdrowy rynek byka”. Shanghai Composite rośnie ósmy dzień z rzędu, dziś o 1,3 proc. i o 9 proc. od początku tygodnia.

Inne rynki podtrzymują optymizm w ślad za Wall Street (S&P500 +0,78 proc.). Japoński Nikkei225 rośnie 0,7 proc. a koreański KOSPI zyskuje 0,6 proc. Futures na S&P500 jest dziś niżej o 0,2 proc., a kontrakt na DAX odbija 1,2 proc.

Tymczasem inwestorzy w dalszym ciągu nie przykładają większej uwagi do wiadomości związanych z wirusem. Liczba infekcji w USA przekroczyła 3 miliony, co stanowi ponad jedną czwartą globalnej liczby zachorowań. Arizona i Floryda nadal raportują wzrost przypadków, choć na poziomach poniżej ich średnich z siedmiu dni.

Na rynku walutowym USD pozostaje pod presją, gdyż poprawa nastrojów na rynkach spycha kapitał w stronę ryzykownych walut. NOK, SEK i EUR są w czołówce zyskujących walut. EUR/USD wyszedł ponad 1,1360, USD/JPY jest stabilny na 107,25. EUR/PLN wrócił pod 4,4750.

Złoto korzysta na słabości USD i utrzymuje się powyżej 1810 USD/oz. Ropa WTI jest względnie stabilna przy 40,8 USD/b.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here