Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wyraźnie zmierza w stronę 1,1950Co ciekawe wyższy odczyt inflacji CPI w USA (2,6 proc. r/r i bazowa 1,6 proc. r/r) w marcu nie sprowokował do dalszych wzrostów rentowności (te dla papierów 10-letnich zawróciły w dół po dotknięciu bariery 1,70 proc. i po południu oscylowały przy 1,66 proc.), co tym samym uruchomiło odwrotną relację na dolarze (spadek), oraz powrót indeksów na Wall Street w stronę ostatnich maksimów.

Kurs euro kieruje się w stronę poziomu 1,1950

Paradoksalnie więcej nerwowości było przed godz. 14:30, a później pojawiła się ulga…czyżby rynki po cichu obawiały się jeszcze wyższych odczytów CPI? Teraz czekamy na wieczorny maraton decydentów z FED i w nawiązaniu do niego jutrzejsze wystąpienie szefa FED o godz. 18:00 (czy Powell skutecznie przekona rynki do swojego podejścia)? W każdym razie emocje po wczorajszych słowach Jamesa Bullarda z FED wyparowały (przypomnijmy, że zwrócił on uwagę na możliwość podjęcia dyskusji przed FED o zmianie polityki monetarnej w sytuacji, gdy odsetek zaszczepionych osób w USA przekroczyłby 75 proc.).

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyraźny ruch widać dzisiaj na EURUSD, co może nieco zastanawiać biorąc pod uwagę perspektywę wydłużających się lockdownów, oraz potencjalne opóźnienia w procesie szczepień (Johnson&Johnson zapowiedział opóźnienie dostaw do Europy po tym, jak USA poinformowały o zawieszeniu szczepień tym preparatem ze względu na pojawiające się informacje o sporadycznych przypadkach komplikacji po jego podaniu).

Wykres dzienny EURUSD
Wykres rentowności 10-letnich obligacji rządu USA

Kluczowy technicznie rejon to 1,1951 bazujący na minimum z początku lutego. Jego wybicie może być mocnym sygnałem, że mamy do czynienia z większą korektą ruchu spadkowego z I kwartału b.r. Fundamenty zdają się sugerować jednak bardziej ostrożne i pro-dolarowe podejście.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin wykres roczny | co oznacza blik | bitcoin wiadomości | notowania akcji pgnig | btc kurs wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here