Naga Marketskurs euro, notowania euro i dolaraCzy patrzeć i dyskontować lepszą przyszłość (potencjalne szczepionki i więcej pieniądza na rynkach za sprawą rosnącej skali programów QE, za które odpowiadają banki centralne), czy też obawiać się tego, co tu i teraz, czyli koszmarnych statystyk COVID i związanych z nimi obostrzeń, które mogą potrwać nawet do wiosny?

Z rannego umocnienia dolara, niewiele już zostało

Po euforii z początku tygodnia przyszedł czas na zastanowienie się w którym miejscu się znajdujemy. Naturalną reakcją jest w takiej sytuacji skierowanie się w stronę bardziej bezpiecznych aktywów, ale w czwartek nie jest to szczególnie widoczne. Z rannego umocnienia dolara, niewiele już zostało. To może pokazywać, że dopóki potencjalne restrykcje w USA nie staną sie problemem masowym (o tym, czy je wprowadzić decydują władze poszczególnych stanów i burmistrzowie miast), to inwestorzy nie będą się nimi nadmiernie przejmować. Ale nie oznacza to też, że jest teraz miejsce do mocniejszych wzrostów giełdowych indeksów, oraz osłabienia dolara.

O ile wczoraj testowane było wsparcie przy 1,1750 i nawet zostało chwilowo naruszone (1,1744), o tyle dzisiaj widzimy powrót ponad 1,18. Czy udany? To pokażą najbliższe godziny. Ważnym wątkiem w dyskusji wokół euro jest kwestia procedowania unijnego budżetu na kolejne lata, oraz europejskiego pakietu ratunkowego przez poszczególne kraje UE.

Węgrzy otwarcie zagrozili zawetowaniem projektów, jeżeli wydatki będą powiązane z regułą praworządności, co tym samym oznaczałoby opóźnienie całego procesu przekazania środków do poszczególnych krajów przynajmniej o kilka miesięcy. W sytuacji pandemii taki obrót spraw byłby fatalny. Niewykluczone jednak, że temat zostanie pozytywnie przeprocesowany w kuluarowych rozmowach…

EURUSD

Wykres dzienny EURUSDConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here