Naga MarketsGlobalny rynek akcji kontynuuje ruch spadkowy, w tle mając obawy o rosnącą liczbę zakażonych na COVID-19. Słabną nadzieje na duży pakiet fiskalny w USA. Na FX mieszany obraz przy niewielkich zmianach. Złoty stabilny. Ropa spada.

Słabną nadzieje na duży pakiet fiskalny w USA

Azjatyckie indeksy podążają śladem Wall Street i świecą się dziś na czerwono, gdyż inwestorzy wyrażają obawy o rosnąca liczbę zakażonych COVID-19 na świecie, co może zdławić ożywienie gospodarcze.

Japonia notuje rekordowy wzrost zachorowań, stan Nowy Jork szykuje się na możliwość zamknięcia szkół, a Chicago apeluje do mieszkańców o pozostanie w domu oraz odwołanie tradycyjnych obchodów Święta Dziękczynienia.

Wraca też temat pakietu fiskalnego w USA, gdzie administracja Trumpa wycofuje się z negocjacji nad pakietem i zostawia sprawę Kongresowi. Tymczasem spiker Republikanów z Senatu McConnell powiedział, że „powinien powstać nowy pakiet bodźców fiskalnych”, ale uprzedził, że nie jest on zainteresowany „dramatycznie większym” pakietem.

Jako punkt odniesienia McConnell wcześniej opowiadał się za pakietem o wartości około 500 miliardów dolarów. Demokraci z Izby Reprezentantów pod przewodnictwem Nancy Pelosi we wcześniejszych negocjacjach opowiadali się za pakietem 2,2 biliona dolarów.
W piątek japoński Nikkei225 spada o 0,5 proc., chiński Shanghai Composite traci 1 proc., a Hang Seng jest niżej o 0,3 proc.

Kontrakt na S&P500 odbija o 0,3 proc. po tym, jak w czwartek indeks obniżył się o 1 proc.
Na rynku walutowym mamy mieszany obraz z USD tracącym do GBP, JPY i AUD, ale silniejszym od NZD i CAD. Zmiany są jednak niewielkie (<0,25 proc.).

Indeks DXY pozostaje blisko 93, EUR/USD dryfuje tuż ponad 1,18, a USD/JPY testuje 105. GBP/USD odbija do 1,3140 po wczorajszym silnym spadku do 1,31 spowodowanym rozczarowaniem przełożenia terminu końcowego dla negocjacji brexitowych.

Wirtualny panel na forum banków centralnych w Sintrze pomiędzy Powellem z Fed, Lagarde z EBC i Baileyem z Banku Anglii nie dał wiele bezpośrednich wskazówek dotyczących polityki, ale wzmocnił przekonanie, że bodźce i koordynacja monetarna pozostaną na dłużej.

Złoty pozostaje stabilny z EUR/PLN pełzającym blisko 4,4850.

Ropa naftowa WTI traci dziś 1,6 proc. do 40,5 USD/b, kontynuując zjazd z czwartkowych szczytów na 42,2 USD/b. Nieoczekiwany wzrost zapasów ropy w USA zaostrzył związane z wirusami obawy gospodarcze na rynkach surowców.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here