Naga MarketsKurs euro , dolara, franka do polskiego złotego PLNPo korekcyjnej sesji na Wall Street giełdy azjatyckie były niezdecydowane co do kierunku, w którym mają podążać. Dobre dane makroekonomiczne i jednocześnie niepewna przyszłość powodują brak zdecydowania wśród inwestorów.

Dzisiejszy dzień w USA przyniesie porcję danych z rynku nieruchomości

W południowej części Stanów Zjednoczonych sytuacja epidemiczna wciąż nie jest pod kontrolą. Władze stanowe wstrzymują się ze ściąganiem zakazów, bojąc się o nawrót epidemii ze zdwojoną siłą. Inwestorzy wciąż spoglądają na jej przebieg i z nadzieją patrzą na pracę nad lekiem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiejszy dzień w USA przyniesie porcję danych z rynku nieruchomości, który jest ważnym barometrem stanu gospodarki. Z Białego Domu płyną niepokojące informacje odnośnie nieporozumień przy negocjacji kolejnego pakietu stymulacyjnego dla gospodarki.

Pomimo, iż sytuacja epidemiczna w Azji jest opanowana, a odczyt PKB z Chin przerósł oczekiwania rynków, to inwestorzy spoglądają z zaniepokojeniem na dane o sprzedaży detalicznej. Szanghaj Composite traci 0,5 proc., a japoński Nikkei 225 0,45 proc. Nad kreską Hang Seng oraz KOSPI, które rosną odpowiednio 0,4 proc. i 0,6 proc.

Na rynku walutowym obserwujemy niską zmienność. Dolar nieznacznie osłabia się względem innych walut. Kurs EUR/USD wynosi 1,1382. GBP/USD zyskuje niecałe 0,1 proc i oscyluje wokół 1,2570. Straty względem dolara odrabiają również waluty z antypodów. AUD/USD zyskuje 0,2 proc, a kurs NZD/USD umacnia się i wynos 0,6546.

Dzisiaj rozpoczyna się Nadzwyczajny szczyt Rady Europejskiej, w trakcie którego mają zostać omówione szczegóły programu pomocowego dla europejskiej gospodarki oraz nowy wieloletni budżet UE. Posiedzenie rozpocznie się o 10. Euro w konsolidacji wyczekuje decyzji, jakie zapadną na posiedzeniu.

Na rynku metali szlachetnych osłabiło się złoto, którego cena spadła poniżej 1800 USD za uncję.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here