Naga Marketskurs euro, notowania euro i dolaraUSD wraca do osłabienia pomimo ponurego sentymentu na rynkach w Azji w związku z doniesieniami o wzroście przypadków zachorowań na wirusa. Giełdy w Azji kończą miesiąc spadkami, ale futures na S&P500 i Nasdaq odbijają po lepszych wynikach spółek technologicznych z USA. Złoty jest stabilny po komentarzach prezesa NBP, że bank wciąż ma przestrzeń do luzowania.

Dolar przystąpił do kolejnej fali przeceny, prawdopodobnie podsycanej rozliczeniami na koniec miesiąca

EUR/USD wyciągnął się do 1,19, a USD/JPY spada pod 104,30. USD przystąpił do kolejnej fali przeceny, prawdopodobnie podsycanej rozliczeniami na koniec miesiąca.

Tło informacyjne jest niejednoznaczne. Wczoraj USA pokazały rekordowy spadek PKB w II kw. o 32,9 proc. w ujęciu zanalizowanym, a liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła drugi tydzień z rzędu. Dziś giełdy w Japonii i Australii tracą pod wpływem doniesień, że Tokio odnotuje rekordowy wzrost liczby zachorowań, a Melbourne rozważa zaostrzenie zakazów poruszania się.

Z drugiej strony Apple, Amazon, Alphabet i Facebook pokazały lepsze do oczekiwań wyniki kwartalne (po zamknięciu sesji), choć pojawiają się głosy, że zaskoczenie bierze się przede wszystkim z nisko ustawionych prognoz.

W Chinami PMI Composite w lipcu wyniósł 54,1 wobec 54,2 w czerwcu przy lepszym wyniku przemysłu (51,1, prog. 50,8), ale słabszym usług (54,2, prog. 54,5). Mimo wszystko dane sugerują kontynuacje umocnienia działalności gospodarczej.
W międzyczasie prezydent Donald Trump przedstawił pomysł przełożenia wyborów 3 listopada do czasu, gdy pandemia ustąpi.

Japoński Nikkei225 traci dziś 2,6 proc., ale Shanghai Composite rośnie o 0,2 proc. Koreański KOSPI dołuje o 0,6 proc.

Futures na S&P500 jest wyżej o 0,1 proc po spadku indeksu kasowego w czwartek o 0,4 proc.

Kontrakt na DAX prze d sesją rośnie o 0,3 proc. (wczoraj DAX stracił 3,45 proc.)
EUR/PLN zaczyna dzień na 4,41. Rano ukazał się wywiad prezesa NBP Adama Glapińskiego dla DGP, w którym szef banku centralnego stwierdza, że bank ma jeszcze przestrzeń do luzowania polityki pieniężnej.

Dodał, że w kolejnych kwartałach inflacja będzie spadać, a osłabienie waluty mogłoby być korzystne dla gospodarki.

Złoto jest wyżej o 0,9 proc. na 1974 USD/oz.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto zobaczyć również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here