Naga MarketsGeneralnie spokojne otwarcie tygodnia z nieco słabszym dolarem i mieszanym wydźwiękiem handlu na giełdach. USA i Chiny odroczyły na nie określony termin rewizję umowy handlowej. Giełda w Szanghaju rośnie na nadziejach wsparcia ze strony polityki monetarnej. Ropa jest wyżej, złoto bez zmian.

Kurs ropy pnie się w górę, a złoto pozostaje bez zmian

Nowych informacji po weekendzie nie jest dużo z największa uwagą na odroczonej rewizji Pierwszej Fazy umowy handlowej USA-Chiny z przyczyn logistycznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tarcia między stronami wciąż jednak pozostają jako element kampanii reelekcyjnej prezydenta Trumpa. W piątek Trump oficjalnie nakazał chińskiemu właścicielowi popularnej aplikacji teledysków TikTok, aby sprzedał swoje aktywa w USA, powołując się na względy bezpieczeństwa narodowego.

W Chinach bank centralny zwiększył operację pożyczkowe oferując 700 mld CNY w pożyczkach na rok. LBCh zwiększył też operacje 7-dniowe repo do 50 mld CNY wobec 10 mld CNY dotychczas.

To poprawiło nastroje na chińskiej giełdzie – Shanghai Composite rośnie dziś o 2,4 proc. Mocny jest też Hang Seng, który zyskuje 1,4 proc. W Japonii Nikkei225 spada o 0,7 proc. Futures na S&P500 rośnie o 0,2 proc., a 0,2 proc. traci kontrakt na DAX.

Na rynku walutowym zmiany są niewielkie z lekkim wskazaniem na risk-on i słabość USD. EUR/USD wychodzi ponad 1,1860, GBP/USD krąży wokół 1,31, AUD/USD rośnie do 0,7180.
EUR/PLN zaczyna tydzień przy 4,40.

Na rynku towarowym ropa naftowa zyskuje mniej ok. 1,5 proc. w związku z informacjami, że Chiny zwiększą import surowca od USA w ramach rewizji umowy handlowej. WTI rośnie do 42,7 USD/b.

Złoto stanęło na 1945 USD za uncję po fatalnym ubiegłym tygodniu, kiedy straciło 4,5 proc. w związku ze skokiem rentowności obligacji skarbowych.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here