Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wybił ponad 1,1850 Wprawdzie Europejski Bank Centralny odniósł się dzisiaj do kursu euro – decydenci zamierzają mu się przyglądać, też w kontekście wpływu na inflację, ale nic poza tym. Zdaniem szefowej Christine Lagarde nie ma co na razie przesadnie reagować, a bank centralny nie ustanawia konkretnego poziomu EURUSD przy naruszeniu którego mógłby się bardziej niepokoić. To akurat wydaje się być logiczne – decydenci nie powinni dawać pretekstu spekulantom, którzy mogą powiedzieć sprawdzam.

Kurs euro (EUR/USD) naruszył 1,19. S&P 500 z nieudaną próbą wybicia

Tyle, że ogólnie przekaz jest mało “gołębi” – kurs EURUSD nie stanowi obecnie poważnego problemu, a prognozy gospodarcze zostały lekko podniesione w górę (spadek PKB w tym roku będzie mniejszy, niż sądzono wcześniej). Niemniej nie na tyle, aby widzieć w tym jakiś większy optymizm. To wszystko wystarcza do podbicia euro. W przypadku EURUSD mamy wybicie ponad 1,1850, które szybko doprowadziło do naruszenia 1,19 (maksimum to 1,1916). W pewnym sensie w krótkim okresie rynek zrealizował cele, stąd późniejsze cofnięcie poniżej 1,19. Niewykluczone, że będziemy opadać w stronę 1,1850, a ton nada teraz klimat na Wall Street. Na razie jednak na S&P500 mieliśmy nieudaną próbę wybicia ponad wczorajsze maksimum.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny FUS500 (CFD na futures z S&P500)

Na odwrotnym biegunie jest funt, który zaczyna być traktowany jak gorący kartofel, którego nie warto mieć w portfelu. Z porannych wzrostów GBPUSD ponad 1,30 wiele nie zostało, a po południu zeszliśmy na nowe minima (poniżej wczorajszych 1,2884). Powodem są doniesienia o niezbyt udanych rozmowach pomiędzy przedstawicielami UE i Wielkiej Brytanii, po tym jak wczoraj Londyn przedstawił nowe rozwiązania wobec Irlandii, które obchodzą wcześniejsze ustalenia z UE.

Wykres dzienny GBPUSD

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here