Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wybija górą z konsolidacjiOgólna poprawa nastrojów na rynkach globalnych, co wywindowało giełdowe indeksy do najwyższych poziomów od prawie 3 miesięcy, ale też przedłożona wczoraj przez Komisję Europejską propozycja wartego 750 mld EUR pakietu pomocowego dla Unii Europejskiej, wsparły notowania EUR/USD.

Poprawa nastrojów na rynkach wsparła wybicie euro

Kurs EUR/USD wybił się górą z konsolidacji w przedziale 1,0769-1,0990 dolara, co zostało potwierdzone m.in. przez MACD. To otwiera wspólnej walucie nie tylko drogę do 1,1147 (maksimum z 27 marca), ale też w okolice 1,1220. W tej chwili to cel dla strony popytowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ewentualny powrót poniżej 1,0990-1,10, jeżeli nie zostanie potwierdzony spadkiem poniżej 1,0940 (połowa białej świecy 26 maja) go nie zaneguje. Aczkolwiek skomplikuje sytuację popytu, zwiększając jednocześnie prawdopodobieństwo tego, że wzrosty EUR/USD zatrzymają się na 1,1147.

Spadek poniżej 1,0940 będzie oznaczał, że wczorajsze wybicie górą z konsolidacji było pułapką, a notowania EUR/USD na początku czerwca wrócą poniżej 1,08 dolara.

W czwartek notowania EUR/USD dalej będą pod wpływem nastrojów na rynkach globalnych, reagując jednocześnie na publikowane tego dnia zrewidowane dane o amerykańskim PKB za I kwartał, tygodniowe dane nt. wniosków o zasiłki dla bezrobotnych w USA, czy dane o koniunkturze gospodarczej w Strefie Euro.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here