Naga MarketsNiezdecydowanie zagościło na rynkach finansowych z mieszanym wydźwiękiem handlu na rynku akcji przy powrocie słabości USD. NZD zyskuje po słowach MinFin, który wątpi w prędkie luzowanie RBNZ. Ropa podtrzymuje wzrosty po tym, jak OPEC zapowiedziało działanie w kierunku członków niewypełniających cięć wydobycia.

Ropa WTI rośnie dziś o 0,7 proc.

Rynki akcji w Azji w większości notują minimalne wzrosty, walcząc z sentymentem przekazanym z USA, gdzie główne indeksy traciły (Nasdaq -1,48 proc.). Koresponduje to z powrotem słabości USD względem walut rynków wschodzących przy szarpanym handlu na głównych crossach. Razem wskazuje to na niezdecydowany rynek pozostawiony bez motywu przewodniego po tym, jak Fed nie dostarczył świeżych gołębich impulsów.
Japoński Nikkei225 rośnie 0,1 proc., koreański KOSPI rośnie o 0,3 proc., za to chiński Shanghai Composite zyskuje 1,3 proc.

Futures na S&P500 traci 0,1 proc., a kontrakt na niemiecki DAX zyskuje 0,04 proc.
Indeks DXY wrócił pod 93,0 i traci dziś 0,1 proc. po zmiennym handlu w czwartek. EUR/USD wrócił do 1,1850, a USD/JPY zatrzymał się przy 104,80. GBP/USD odbija do 1,2970 po tym, jak w czwartek zanurkował do 1,2865 po gołębim Banku Anglii, który zasygnalizował potencjalne wprowadzenie ujemnych stóp procentowych.

Najmocniejszy w piątek jest NZD (0,6791) w reakcji na słowa ministra finansów Robertsona, który stwierdził, że gospodarka odbija z pomocą RBNZ, a bank „wróci do dyskusji o tym, co robić dalej po marcu przyszłego roku”. Słowa zasugerowały, że do tego czasu RBNZ nie zdecyduje się na dalsze luzowanie.

Złoty pozostaje stabilny z EUR/PLN nieopuszczającym okolic 4,45.

Ropa WTI rośnie dziś o 0,7 proc. do 41,3 USD/b po tym, jak w czwartek OPEC i jego sojusznicy zapowiedzieli, że grupa podejmie działania wobec członków, którzy nie przestrzegają głębokich cięć produkcji.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here