Naga MarketsKurs euro do złotego EURPLN 6 czerwca 2019Azja podtrzymała pozytywne nastroje z Wall Street po lepszym od oczekiwań raporcie NFP, ale świadomość święta w USA skutkuje słabym przekonaniem inwestorów co do kierunku. Silny Caixin PMI dla usług z Chin także pomaga. Na FX bezruch. Ceny ropy naftowej lekko spadają.

Kurs ropy notuje lekki spadek

Akcje w Azji wzrosły w piątek do czteromiesięcznego szczytu dzięki solidnym danym z rynku pracy USA i szybkiemu wzrostowi aktywności w chińskim sektorze usług, ale gwałtowny wzrost liczby przypadków koronawirusa w Stanach Zjednoczonych powstrzymał dalsze podejmowanie ryzyka.

Czerwcowy raport z rynku pracy USA pokazał wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 4,8 mln, dużo więcej niż sugerowała mediana prognoz (3,058 mln). Stopa bezrobocia dalej spada, tym razem do 11,1 proc. z 13,3 proc. Lepsze od oczekiwań dane potwierdzają, że gospodarka w szybkim tempie odbudowuje się po zastoju spowodowanym lockdownem.

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostem S&P500 o 0,45 proc., choć zwyżki osłabły pod koniec sesji, gdyż inwestorzy przygotowywali się do długiego weekendu w związku z obchodami Dnia Niepodległości.

W Azji japoński Nikkei225 rośnie o 0,4 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 1,3 proc., a koreański KOSPI wzrasta o 0,7 proc.

Chiński Caixin PMI dla sektora usługowego wzrósł w czerwcu do 58,4 z 55 w maju, najwyżej od dekady.

Liczba nowych przypadków zachorowań na COVID-19 w USA wyniosła wczoraj 54 tys., a liczba hospitalizowanych osób w Teksasie czwarty raz z rzędu bije rekord. Gubernator stanu wprowadza nakaz noszenia masek.

Na rynku walutowym zmienność zanikła przy braku impulsów. Zmienność crossów G10 vs USD nie przekracza 0,1 proc. EUR/USD wrócił do 1,1235, USD/JPY siedzi na 107,50, a AUD/USD jest na 0,6930.

Ceny ropy WTI lekko cofnęły się z 40,73 USD/b w czwartek do 40,20 obecnie pośrednio w obliczu długiego weekendu, ale też obaw o odrodzenie koronawirusa na całym świecie oraz w USA, które są największym konsumentem ropy na świecie.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here