Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wraca w okolice 1,1770. Notowania ropy WTI minimalnie spadająPróba mocnego wejścia dolara w sierpień, po zanotowaniu najniższej od dekady stopy zwrotu indeksu dolarowego w lipcu jest szybko negowana. Pomagają w tym pozytywne doniesienia o aktywności przemysłu Chin i wyraźne wzrosty indeksów giełdowych w Szanghaju i Tokio. Indeks Caixin PMI wzrósł z 51,1 do 52,8 pkt. Oczekiwana była stabilizacja wskaźnika. W rezultacie dolar nadal jest ofiarą pozytywnych nastrojów rynkowych.

Kurs dolara australijskiego testuje minima. Złoty ponad dołkami

EUR/USD po zejściu do 1,1740 powrócił w okolice 1,1770. USD/JPY nocne maksima ustanawiał ponad 106,40, ale ponownie osunął się pod 106,00. Dolar nowozelandzki zyskuje 0,2 proc.

AUD/USD testuje strefę minimów z drugiej części ubiegłego miesiąca i kurs jest 1-1,5 proc. poniżej piątkowego, długoterminowego minimum 0,7240. Dolar australijski jest pod presją słabej sytuacji epidemicznej.

Złoty zaczyna tydzień wyraźnie ponad ubiegłotygodniowymi dołkami. EUR/PLN jest blisko 4,42 a USD/PLN krąży przy 3,75.

Shanghai Composite rozpoczyna tydzień od wzrostu o ponad 1 proc. a Nikkei 225 zwyżkuje ponad 2 proc. Po wzrostach na Wall Street i silnym wzroście wskaźników rynku technologicznego na piątkowej sesji, dziś kontrakt na S&P500 jest przy 3265 pkt, czyli na poziomie ubiegłotygodniowego zamknięcia. Futures na DAX rano próbuje powrócić ponad 12400 pkt.

Kurs ropy WTI jest w okolicy 40,00 USD za baryłkę i minimalnie spada. Mocne wzrosty zalicza z kolei kontrakt na gaz ziemny, który podnosi się 3 proc. Minimalne zmiany wartości metali szlachetnych (uncja złota jest wyceniana na 1976 USD). Warto odnotować kontynuację rajdu cen kawy i cukru, oba towary w ubiegłym tygodniu podrożały o około 10 proc.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here