Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) walczy o powrót ponad poziom 1,21USD traci to głównych walut, gdyż spadek rentowności obligacji USA przynosi stabilizację nastrojów na rynki finansowe. Odbija futures na S&P500, pomagając we wzrostach rynku akcji w Azji.

Kurs euro wykorzystuje słabość dolara

Rentowność 10-latek USA wróciła do 1,40 proc., kiedy jeszcze w czwartek gwałtowne ruchy doprowadziły do wzrostów ponad 1,60 proc. W nocy silnie rosły ceny obligacji Australii i Nowej Zelandii. W tym pierwszym przypadku katalizatorem było podwojenie skupu obligacji przez RBA na dzisiejszej aukcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odreagowanie na rynku długu pomaga w poprawie nastrojów na rynku akcji. Futures na S&P500 zyskuje 0,7 proc., odbijając po spadku indeksu kasowego o 0,47 proc. w piątek. Kontrakt na Nasdaq100 rośnie o 1,2 proc.

W Azji poprawa nastrojów przynosi wzrosty japońskiego Nikkei225 o 2,4 proc., a w Chinach Shanghai Composite rośnie o 1,1 proc.

Przed startem handlu w Europie kontrakt na niemiecki DAX zyskuje 0,9 proc.

Na rynku walutowym traci USD (DXY -0,15 proc.), ale pod presją są też CHF i JPY. Wzrostom przewodzą ryzykowne NOK, AUD i NZD.

EUR/USD walczy o powrót ponad 1,21, GBP/USD rośnie w kierunku 1,40.

EUR/PLN pozostaje tuż and 4,51, USD/PLN cofa się pod 3,74.

Ceny ropy odbijają na poprawie nastrojów i w oczekiwaniu na spotkanie OPEC w tym tygodniu, na którym może dojść do decyzji o zwiększeniu podaży. WTI rośnie dziś o 1,9 proc. do 62,7 USD/b, a Brent rośnie o 1,8 proc. do 65,5 USD/b.

Jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson na COVID-19 otrzymała zgodę władz USA.

W temacie danych, chiński oficjalny PMI dla przemysłu i Caixin PMI dla przemysłu nie spełniły oczekiwań, ale pozostały w obszarze ekspansji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn orlen kurs akcji | forum jsw | forex waluty w czasie rzeczywistym | kurs btc wykres | spółki giełdowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here