Naga MarketsDolar zaczyna tydzień od umocnienia względem pozostałych walut G-10, kontrakty na indeksy wyraźnie zniżkują, podobnie jak surowce. To efekt nerwowości przed wyborami w USA potęgowanej ostrym przyrostem liczby zachorowań oraz brakiem postępu w negocjacjach dotyczących fiskalnego wsparcia amerykańskiej gospodarki.

Kurs dolara (USD) umacnia się względem walut G-10

Demokratyczna spiker Nancy Pelosi i szef administracji Białego Domu Mark Meadows oskarżali się wzajemnie w niedzielę o zwodzenie w negocjacjach. Nadzieje na pakiet fiskalny przed wyborami gasną.

WHO ostrzega przed rozwojem pandemii na północnej półkuli i mówi, że znalazła się ona w krytycznym momencie. Liczba nowych zakażeń w USA drugi dzień z rzędu ustanawiała nowe rekordy, a np. we Francji osiągnęła już 50 000 przypadków. Kolejne rządy wprowadzają restrykcje, ale celem pozostaje uniknięcie całkowite sparaliżowania gospodarek. Pojawiają się również obawy o nową falę koronawirusa w Chinach.

Na starcie tygodnia amerykańska waluta najmocniej zyskuje względem walut surowcowych, np. AUD/USD obniża się 0,3 proc. i zniżkuje w kierunki 0,71. EUR/USD jest w okolicy 1,1835 a GBP/USD utrzymuje się ponad 1,30. USD/JPY nieudanie próbował powrócić ponad 105,00.

Złoty pozostaje słaby. EUR/PLN utrzymuje się ponad 4,55, USD/PLN stabilizuje się w okolicy 3,85. GBP/PLN odreagowuje ostatni wystrzał w kierunku 5,10, ale pozostaje jak na razie powyżej 5,0.

Piątkowa sesja na Wall Street została zakończona przez główne indeksy w okolicy kreski. W poniedziałek kontrakt na S&P500 zniżkuje w kierunku 3425 pkt a futures na DAX osunął się pod 12500 pkt. W tym drugim przypadku zniżka przekracza 1,25 proc.

Słaby początek handlu również w wykonaniu surowców. Kontrakt na WTI obniża się poniżej 39 USD a skala zniżki przekracza 2 proc. Inwestorzy obawiają się, że druga fala pandemii ograniczy popyt na surowiec, którego dostępność rośnie, m.in. za sprawą powrotu Libii na rynek. Kurs uncji złota ponownie osunął się poniżej 1900 USD a srebro tanieje około 2 proc.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here