Azjatycka sesja kończy się w mieszanych nastrojach, ze spadkami na głównych indeksach. Brak nowych danych, które mogłyby pomóc giełdowym bykom powoduje spadek apetytu na ryzyko.
Porozumienie w sprawie pakietu finansowego w USA coraz bliżej. Wall Street kończy dzień na zielono
Ze Stanów Zjednoczonych napływają informacje o możliwym jeszcze w piątek porozumieniu w sprawie czwartej fazy stymulacji fiskalnej. Donald Trump zasugerował, że jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte, to posłuży się zarządzeniem w celu wprowadzenia pakietu w życie.
Wall Street zakończyło handel na zielono. Ceny kontraktów na Dow Jones rosły o 1,4 proc., na S&P500 0,6 proc., a futures na NASDAQ odrobił początkowe straty i skończył sesję 0,5 proc ponad kreską. W Azji Nikkei225 tracił na koniec dnia 0,5 proc. Podobnie Szanghai Composite.
Na rynku walutowym widoczny jest dalszy odwrót od dolara. Kurs EUR/USD wynosi obecnie 1,1892. W stosunku do dolara umacniają się wszystkie waluty G10. Bank Anglii pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. W ciągu dnia zostanie również przedstawiony raport Banku Anglii o inflacji. Funt umocnił się nieznacznie po decyzji banku.
Na rynku surowcowym umacnia się cena ropy naftowej. Nadzieja na stymulację fiskalną, która pomoże w odbudowie gospodarki wypchnęła cenę ropy z marazmu i pierwszy raz od marca cena ropy WTI kosztowała ponad 43 USD. Słabszy dolar pomaga także cenom innych metali.
Wśród metali szlachetnych niezmiennie najszybciej rośnie cena srebra. Wczoraj biały metal zyskiwał 3,6 proc. Od początku lipca cena srebra wzrosła o 50 proc. Niepewność gospodarcza i obawy inflacyjne powodują rajd inwestorów na metale szlachetne, a rozwój epidemii koronawirusa tylko ten popyt podsyca.
Warto zobaczyć również:
- AUD/USD kończy korektę. Kolejny cel przy 0,7380 – analiza dla początkujących
- Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0740 zł w czwartek 6 sierpnia
- Notowania dolara amerykańskiego przy 3,6980 PLN. USD/PLN wybije ostatni dołek?