Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) w okolicach 1,19. Cena ropy naftowej WTI ponad 43 USD Azjatycka sesja kończy się w mieszanych nastrojach, ze spadkami na głównych indeksach. Brak nowych danych, które mogłyby pomóc giełdowym bykom powoduje spadek apetytu na ryzyko.

Porozumienie w sprawie pakietu finansowego w USA coraz bliżej. Wall Street kończy dzień na zielono

Ze Stanów Zjednoczonych napływają informacje o możliwym jeszcze w piątek porozumieniu w sprawie czwartej fazy stymulacji fiskalnej. Donald Trump zasugerował, że jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte, to posłuży się zarządzeniem w celu wprowadzenia pakietu w życie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wall Street zakończyło handel na zielono. Ceny kontraktów na Dow Jones rosły o 1,4 proc., na S&P500 0,6 proc., a futures na NASDAQ odrobił początkowe straty i skończył sesję 0,5 proc ponad kreską. W Azji Nikkei225 tracił na koniec dnia 0,5 proc. Podobnie Szanghai Composite.

Na rynku walutowym widoczny jest dalszy odwrót od dolara. Kurs EUR/USD wynosi obecnie 1,1892. W stosunku do dolara umacniają się wszystkie waluty G10. Bank Anglii pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. W ciągu dnia zostanie również przedstawiony raport Banku Anglii o inflacji. Funt umocnił się nieznacznie po decyzji banku.

Na rynku surowcowym umacnia się cena ropy naftowej. Nadzieja na stymulację fiskalną, która pomoże w odbudowie gospodarki wypchnęła cenę ropy z marazmu i pierwszy raz od marca cena ropy WTI kosztowała ponad 43 USD. Słabszy dolar pomaga także cenom innych metali.

Wśród metali szlachetnych niezmiennie najszybciej rośnie cena srebra. Wczoraj biały metal zyskiwał 3,6 proc. Od początku lipca cena srebra wzrosła o 50 proc. Niepewność gospodarcza i obawy inflacyjne powodują rajd inwestorów na metale szlachetne, a rozwój epidemii koronawirusa tylko ten popyt podsyca.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here