Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryDwie godziny po otwarciu handlu kasowego na Wall Street (ze względu na zmianę czasu przez najbliższy tydzień wszystko w USA “dzieje się” o godzinę wcześniej), indeks S&P500 jest poniżej bariery 3400 pkt.

Raczej nie tłumaczmy tego słabszymi danymi z rynku nieruchomości (dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym poznaliśmy o godz. 13:30), a prędzej doniesieniami o słabnących szansach na porozumienie fiskalne w Kongresie, co kontrastuje też z rosnącymi statystykami COVID w USA. Główny doradca gospodarczy Trumpa, Larry Kudlow powiedział, że różnice są nadal zbyt duże – zwłaszcza w kwestii pomocy dla lokalnych samorządów.

Wykres dzienny FUS500

Na wykresie powyżej dobrze widać jak respektowany jest kanał spadkowy. Jeżeli mielibyśmy teraz przetestować jego dolne ograniczenie, to znajduje się ono przy 3340 pkt.

Słabnące nastroje na giełdach mogą dać dodatkowe wsparcie walutom safe haven, w tym dolarowi. Na razie od kilku godzin mamy pewne status quo po tym jak ruch dokonał się w nocy i na otwarciu sesji europejskiej.

Wykres dzienny EURUSD

W przypadku EURUSD udało się dzisiaj wybronić okolice 1,18, ale już popyt nie miał zbytnio siły powrócić powyżej ważnego poziomu 1,1830. To sprawia, że wątek testowania całej strefy wsparcia 1,1780-1,1800 może szybko powrócić wraz z kolejnymi informacjami o dynamice zakażeń COVID w Europie.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here