Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) w okolicach 1,17. Sytuacja GBP/USDLipiec upłynął pod znakiem ucieczki inwestorów od dolara, co było podyktowane szeregiem obaw, co do tempa ożywienia gospodarki (USA przez nawrót pandemii mogą wypadać gorzej, w porównaniu z innymi krajami), oraz kosztów działań, jakie zostały już podjęte (gigantyczne deficyty i psucie pieniądza).

Inwestorzy uciekają od dolara

Na dłużej nie da się jednak grać tylko jednym motywem. Sierpień może być okresem, kiedy to rynki dojdą do wniosku, że nadmierne różnicowanie perspektyw w USA wobec innych, było błędne. Zwłaszcza, jeżeli druga fala pandemii zacznie być problemem globalnym i powróci strach przed okresem jesienno-zimowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czekamy na ostateczne odczyty lipcowych PMI dla przemysłu z Eurolandu, jakie powinny napłynąć w ciągu nadchodzących kilkudziesięciu minut. Wydaje się jednak, że euro może w większym stopniu stać się ofiarą pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej (strachu przed drugą falą), niż bieżących danych (które na razie nie będą dawać powodów do niepokoju).

Na układzie EURUSD ciekawa sytuacja jest na oscylatorze RSI9, który właśnie testuje swoją blisko półtoraroczną linię trendu wzrostowego. Była ona już naruszona w czerwcu i lipcu, stąd też jej znaczenie może być mniejsze. Ale tak czy inaczej jej złamanie może potwierdzać słabość strony popytowej na EURUSD. Na wykresie bazowym ważne wsparcie w krótkim terminie to okolice 1,17.

Wykres dzienny EURUSD

Piątek może być lokalnym punktem zwrotnym, biorąc pod uwagę, że rynek zawrócił w newralgicznie strefie oporu z marca przy 1,31-1,32. Funtowi może szkodzić pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w Wielkiej Brytanii, oraz niewyjaśniona sprawa Brexitu (negocjacje z UE).

Wykres dzienny GBPUSD

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here