Naga MarketsBanknoty euro oraz dolaryPrzełożenie na późniejszy, nieokreślony termin rewizji porozumienia handlowego na linii USA-Chiny zdjęło część napięcia z inwestorów i pozwoliło przenieść ten temat na drugi plan. Obecnie w Stanach Zjednoczonych jednak nie brakuje istotnych tematów poruszających notowaniami amerykańskiego dolara – wśród nich jest chociażby coraz bardziej napięta sytuacja polityczna w USA przed wyborami prezydenckimi oraz widmo przedłużających się problemów z pandemią.

W bieżącym tygodniu kluczowym wydarzeniem na rynkach walutowych będzie jednak prawdopodobnie środowa publikacja minutes z posiedzenia FOMC. Inwestorzy będą wypatrywać w nich jakichkolwiek sygnałów dotyczących dalszej polityki monetarnej prowadzonej przez Fed – głównie pod kątem potencjalnych decyzji na najbliższym, wrześniowym posiedzeniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
W rezultacie, aż do połowy bieżącego tygodnia na rynkach walutowych może panować atmosfera wyczekiwania na środową publikację, co prawdopodobnie najbardziej będzie widoczne w wycenie amerykańskiego dolara.

Na razie początek tygodnia na rynku dolara nie przynosi większych zmian – ciągle widoczna jest presja spadkowa na tę walutę, a indeks FUSD oscyluje w okolicach 93 pkt., czyli przy tegorocznych minimach. Z kolei notowania EUR/USD dzisiaj rano poruszają się w konsolidacji w okolicach 1,1850.

Notowania FUSD – dane dzienne
Notowania EUR/USD – dane dzienne

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here