Naga MarketsKurs euro, notowania EURPLNOstatnie dwa dni w pełni należały do posiadaczy długich pozycji. Uwzględniając przecenę Euro, jaka miała miejsce po 20 września, warto zastanowić się,  czy ostatnie cztery tygodnie nie tworzą struktury korekty.

Ostatnie 4 tygodnie to korekta euro?

Maksima z dnia dzisiejszego pokrywają się z początkiem ostatniej akcji podażowej mającej swój początek na poziomie 1,1870. Sam strefa podażowa sięga jeszcze 30-40 pisów wyżej i kończy się serią szczytów na cenie 1.1900.

Jeżeli dzisiejsza biała świeca zamieni się w spadkową formację świecową, to będzie można uznać, że po raz kolejny opór spełni swoją rolę.

Na wykres naniosłem jeszcze oznaczenia a, b i c. Osoby rozróżniające poszczególne kształty korekt w teorii fal, szybko zrozumieją, że chciałem opisać korektę prostą. Struktura ZigZak jest jedną z powszechniej spotykanych kształtów korekt. Techniki te wywodzą się z rynków akcji i indeksów, ale wybrane elementy teorii Elliotta można próbować zaaplikować na instrumentach walutowych.

Jeżeli ten scenariusz się spełni to po przełamaniu wsparcia 1.1770, należy spodziewać się próby utworzenia nowego dołka.

W analizach wyższych interwałów EURUSD przywoływałem wartość 1.1400, jako przełamany opór, który nie doczekał się retestu. Być może po zatrzymaniu w żółtym obszarze rozpocznie się seria czarnych świec podobnych do tych z lipca tego roku. Podobieństwo ogranicza się do dynamiki i zasięgu, a nie kierunku ruchu ceny.

Jeżeli jednak bieżący opór zostałby przełamany, to nie należy się dziwić, jak Euro umocni się do 1.2000.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here