Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) w górę pomimo NFP oraz działań EBCW najnowszym odcinku Inside Solution One, Tomasz Piwoński przygląda się bliżej działaniom Europejskiego Banku Centralnego (EBC), który postanowił zwiększyć poziom skupu aktywów. Istnieje wiele obaw o to, że ruch spowoduje zwiększenie inflacji oraz osłabi walutę Eurozony. W programie również analiza kursu ceny złota i srebra, kilka słów na temat przeceny na rynku obligacji na całym świecie oraz o indeksie S&P 500.

  • EBC postanowił zwiększyć skup w ramach PEPP o kolejne 600 miliardów euro
  • Amerykańskie indeksy giełdowe cały czas pną się w górę, a S&P 500 testuje najwyższe poziomy od lutego
  • W tym samym czasie złoto konsoliduje w okolicach 1700 dolarów za uncję

Kurs euro odporny na wzrost skupu? EUR/USD testował poziom 1,135 USD

Pomimo bardzo dobrych informacji z amerykańskiego rynku pracy z zeszłego tygodnia oraz gotowości mocnego poszerzania skupu aktywów z rynku, kurs euro notował bardzo silny ubiegły tydzień i w piątek testował poziomy powyżej 1,135 USD, najwyższe od trzech miesięcy. Nowy tydzień przynosi korektę wzrostową dolara, jednak waluta Eurozony nadal pozostaje niezwykle silna.

W zakresie amerykańskich indeksów, Tomasz Piwoński liczy natomiast na ruch w kierunku 3400 punktów i przetestowanie, nowych historycznych maksimów. Na realizację scenariusza trzeba będzie jednak jeszcze trochę poczekać.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWe wtorek możliwe korekcyjne osłabienie złotego
Następny artykułGPW z obrotem 1,5 mld zł, mWIG40 największym wygranym
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here