Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) w górę, co wspiera polskiego złotegoPoczątek nowego tygodnia na rynkach finansowych przyniósł lekkie odreagowanie słabości z piątku, kiedy inwestorzy musieli zmierzyć się z informacjami o zakażeniu Trumpa. Wczoraj media społecznościowe obiegły już jednak „triumfalne” materiały ukazujące powrót prezydenta USA do Białego Domu.

  • Trump w dalszym ciągu jest sporo „w tyle” w sondażach wobec Bidena jednak daje się zauważyć pewien powrót do normalności w zakresie kampanii.
  • Rynki finansowe ciężko znoszą niepewność, a poważny kryzys zdrowotny Trumpa byłby takim czynnikiem.

Kurs euro (EUR/USD) ponownie zbliża się do 1,18 USD

Ważniejszym wsparciem dla kupujących (i układów risk-on) wydaje się być jednak postęp w zakresie prac nad kolejnym pakietem stymulacyjnym ze strony amerykańskiego rządu. Tym tłumaczona jest równie ostatnia słabość USD, gdzie eurodolar ponownie zbliżył się do okolic 1,18 USD.

Podbicie kwotowań głównej pary walutowej wspiera pośrednio notowania walut EM, jak PLN. Złoty po okresie słabości w końcówce września (powrót dyskusji dot. powiązania zasad praworządności z funduszami UE) powrócił do punktu wyjścia w okolicach 4,46-4,48 PLN za euro. Ponownie jesteśmy świadkami obniżonej aktywności i ruchów wynikających ze zmian na EUR/USD.

Brak jest reakcji na krajowe makro czy rosnące statystyki zakażeń związanych z COVID19. Problemy z koronawirusem widoczne są w całej Europie – rynek zakłada jednak iż nie czekają nas calościowe lockdowny, a jedynie lokalne obostrzenia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here