Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) w górę, co ściąga w dół dolara (USD/PLN). Złoty się stabilizujePoniedziałek nie przynosi kontynuacji gorszych nastrojów z piątku, co widać po kursie złotego. Podbijający w górę EURUSD ściąga w dół USDPLN, chociaż i tak jesteśmy prawie 2,5 grosza powyżej dołka z piątkowego poranka przy 3,6350. Z kolei przy EURPLN do minimum z zeszłego czwartku przy 4,4150 mamy 3 grosze.

Kurs funta zyskuje na informacjach o Brexicie, dolar traci do głównych walut

Na razie możemy, zatem mówić o stabilizacji złotego, a nie powrocie do poprzedniej wyraźnej aprecjacji, która była pochodną informacji o wycofaniu polsko-węgierskiego veta ws. budżetu UE. Zresztą teraz rynek będzie wypatrywał nowych impulsów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przedłużenie politycznych negocjacji EU-UK daje nadzieje na to, że być może uda się uniknąć bezumownego Brexitu. Z kolei w USA politycy są gotowi do rozmów ws. pakietu fiskalnego. To wszystko wpływa na sentyment, stwarzając szanse na powrót do słabszego dolara i tym samym mocniejszego złotego. Teoretycznie pewien niepokój mogą budzić doniesienia o planach twardego lockdownu w Niemczech (od najbliższej środy do 10 stycznia), chociaż polskie statystyki COVID-19 raczej nie zapowiadają konieczności podobnych rozwiązań w nieodległej przyszłości.

Wykres dzienny EURPLN
Wykres dzienny USDPLNConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here