Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) w dół, twierdzi TD Securities. Scotiabank z odmiennym zdaniemDwie instytucje wydały ostatnio swoje notki na temat poszczególnych par walutowych. Sprawdzamy ich oczekiwania w długim terminie na 2021 r. oraz w terminie krótszym z konkretnymi poziomami, na które według tych instytucji warto zwrócić uwagę. Jak podaje agencja Bloomberg, firma TD Securities zdecydowała się otworzyć pozycję krótką na głównej parze walutowej EUR/USD. Zmieniający się sentyment do ryzyka i perspektywy wyższych realnych stóp procentowych w USA w związku z podażą obligacji i obawami o zacieśnianie polityki monetarnej przez Fed otwierają okazję dla pozycji krótkich na parze na EUR/USD – twierdzi TD Securities.

firma TD Securities zdecydowała się otworzyć pozycję krótką na głównej parze walutowej EUR/USD

W sytuacji, gdy kilka czynników wskazuje na słabego dolara w tym roku, to krótkoterminowe perspektywy sprzyjają jego umocnieniu, wynika z poniedziałkowej notki firmy. TD Securities nie oczekuje zmiany trendu, ale korekcyjnego umocnienia USD względem EUR. Tym samym instytucja cytowana przez Bloomberga otworzyła krótką pozycję na EUR/USD po 1.2170, celując w 1.2050, ze stopem na 1.2325. Dziś kurs EUR/USD wyznaczył minimum na poziomie 1,2108, będąc najniżej od pięciu dni.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rezerwa Federalna kupuje, wg TD, mniej 10-letnich obligacji skarbowych, co przy wzroście podaży długu w związku z planowanym pakietem pomocowym o wartości 1,9 bln USD, który może wejść w życie w marcu, może to prowadzić do wzrostu rentowności amerykańskich obligacji i wyższych realnych stóp procentowych. TD spodziewa się również bardziej infrastrukturalnej i ekologicznej propozycji gospodarczej jesienią tego roku, co również powinno wpłynąć na wzrost rynkowych stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

Tymczasem kanadyjski Scotiabank zakłada, że dolar amerykański spadnie w stosunku do kanadyjskiej waluty w 2021 r., ponieważ ceny surowców mogą wzrosnąć i mogą i wesprzeć waluty surowcowe – stwierdzili stratedzy banku w poniedziałkowym raporcie cytowanym przez agencję Bloomberg.

Scotiabank zakłada, że wzrost gospodarczy USA wyprzedzi wzrost Kanady w 2021 r. i wyniesie 5 proc. wobec 4,3 proc., ale kanadyjski wzrost prześcignie amerykański w kolejnym roku, na poziomie 4,3 proc. wobec 3,7 proc. Bez wyższego wzrostu i rentowności USD wygląda na bardziej narażonego na negatywne czynniki strukturalne (jak to miało miejsce w poprzednich cyklach osłabienia USD), jak deficyt fiskalny i deficyt na rachunku bieżącym – podali analitycy Scotiabank. Drugim pomysłem instytucji jest krótka pozycja na EUR/GBP. Inni faworyci to pozycja długa na meksykańskim peso (MXN) oraz brazylijskim realu (BRL) wobec franka szwajcarskiego (CHF) i japońskiego jena (JPY), a także długa pozycja na AUD/JPY.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here