Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) w dół? Sentyment rynkowy CMC Markets faworyzuje dolaraWczorajsza sesja w Europie była dość mieszana, ponieważ ponownie pojawiły się obawy o Brexit bez porozumienia. Po swoim wielkim zwycięstwie wyborczym w zeszłym tygodniu Boris Johnson powiedział, że chce wprowadzić ustawę, która zapobiegnie przedłużeniu okresu przejściowego, jednak wraz z możliwością Brexitu bez porozumienia. W świetle tych wiadomości inwestorzy obniżyli swoje długie pozycje. Warto pamiętać, że europejskie rynki akcji cieszyły się ostatnio wzrostami, tak więc wczoraj byliśmy świadkami realizacji zysków. Kurs FTSE 100 zakończył sesję nieco wyżej.

Wielka Brytania ma opuścić UE 31 stycznia, a następnie rozpocznie się okres przejściowy do końca roku. Wygląda na to, że Johnson nie chce, aby okres przejściowy trwał w “nieskończoność”, dlatego zamierza uchwalić przepisy, które zapobiegną takiej możliwości. Nawet jeśli dojdzie do Brexitu bez porozumienia, nie nastąpi to jeszcze przez ponad rok, więc inwestorzy akcyjni nie muszą się zbytnio martwić. Z drugiej strony na funcie obserwowaliśmy wczoraj agresywną wyprzedaż z powodu obaw o brak porozumienia. Wszystkie zyski funta osiągnięte w stosunku do dolara amerykańskiego i euro od czasu wyborów zostały zniwelowane. Pamiętajmy, że funt znacznie zyskał na wartości w miesiącach poprzedzających wybory.

Wielka Brytania opublikowała wczoraj solidne dane o zatrudnieniu, które zostały jednak zignorowane z powodu kwestii Brexitu. Stopa bezrobocia utrzymywała się na stałym poziomie 3,8% – najniższym od 1975 r., a średnie zarobki spadły do 3,5% z 3,6%. Rynek pracy jest zdrowy, ponieważ ludzie znajdują zatrudnienie, a zarobki są satysfakcjonujące. Nie wszystkie dane z Wielkiej Brytanii były jednak tak dobre. Odczyt dotyczący oczekiwań na zamówienia przemysłowe CBI spadł do -28, najniższego poziomu od września 2009 r., co związane jest z kolejną rundą niepewności politycznej.

Pozytywne nastroje związane z porozumieniem handlowym między USA i Chinami wciąż wpływają na rynek. S&P 500 zanotował kolejny rekordowy szczyt. Najnowsze dane dotyczące pozwoleń na budowę i rozpoczęte budowy domów osiągnęły w Stanach Zjednoczonych najlepsze wyniki od 12 lat, więc można śmiało powiedzieć, że amerykański rynek mieszkaniowy jest silny.

Ostatniej nocy poznaliśmy raport dotyczący importu w Japonii. Wykazał on spadek o 15,7% w skali rocznej, podczas gdy ekonomiści spodziewali się spadku  jedynie o 12,7%. Eksport obniżył się o 7,9% – co było dwunastym z kolei miesięcznym spadkiem. Dane pokazały, że popyt krajowy i popyt zewnętrzny są słabe. Rynki akcji w Azji zachowują się w mieszany sposób.

EURUSD – kurs notował wzrosty od końca listopada i dopóki utrzymuje się powyżej 100-dniowej MA przy 1,1064, możliwy jest retest 1,1179. Spadki mogą dotrzeć do 1,1000.

GBPUSD – para znajduje się w trendzie wzrostowym od początku września i jeżeli ta tendencja utrzyma się, celem może być poziom 1,3600. Odreagowanie może zatrzymać się na wsparciu przy 1,3361 lub 1,3200.

EURGBP – Kontynuacja zniżki może skierować notowanie na 0,8200. Odbicie z kolei przyniesie perspektywę osiągnięcia poziomu 0,8600.

USDJPY – dopóki utrzymujemy się powyżej 50-dniowej MA przy 108,64, kolejnym celem może być 110,00. Spadek poniżej  może z kolei poprowadzić kurs w kierunku 107,88.

FTSE 100 – oczekiwany spadek na otwarcie o 5 punktów do 7,720.

DAX – oczekiwany spadek na otwarcie o 22 punkty do 13,265.

CAC 40 – oczekiwany spadek na otwarcie o 1 punkt do 5,967.


Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Germany 30 – sentyment na kontrakcie CFD opartym o niemiecki indeks DAX wyraźnie wskazuje na niezdecydowanie wśród Klientów posiadających otwarte pozycje na tym rynku: w chwili obecnej 54% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Sprzedaj,  bez zmian w stosunku do wczorajszych danych. Po stronie wartości pozycji, transakcje na wzrosty stanowią 51%, wzrost o dwa punkty w porównaniu z wtorkiem.

US 30 –  Klienci CMC Markets przeprowadzający transakcje na kontrakcie na kontrakcie CFD powiązanym z amerykańskim indeksem Dow Jones pozostają nastawieni niedźwiedzio: pod względem ilości Klientów transakcje krótkie stanowią 67% (spadek o dwa punkty), a przy wartości pozycje Sprzedaj wynoszą 75%, o punkt niżej niż wczoraj.

EUR/USD – proporcje wartości sentymentu dla kontraktu CFD na najpopularniejszą parę walutową pozostają dość wyrównane. Ilościowo pozycje Kup stanowią teraz 51%, a pod względem wartości otwartych transakcji, pozycje Sprzedaj dominują w 70%. Zarówno w przypadku ilości, jak i wartości, dane pozostają niezmienne w stosunku do odczytów wtorkowych.

Sentyment rynkowy CMC Markets
Sentyment rynkowy CMC Markets

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here