Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) w dół, na giełdzie straci DAX i S&P 500: sentyment na wtorekRynki akcji w Europie i USA zakończyły wczoraj dzień na minusie po miesiącu hossy. W listopadzie Stoxx Europe 600 zyskał 14%, co jest najlepszym miesięcznym wzrostem od dawna. FTSE 100 zanotował najlepszy miesiąc od 1989 r., a Dow Jones od 1987 r.

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń rynkowych

Bycze nastawienie obserwowane w zeszłym miesiącu było napędzane pozytywnymi raportami firm farmaceutycznych Pfizer i BioNTech, AstraZeneca i Oxford University, które poczyniły ogromne postępy w opracowywaniu potencjalnych szczepionek przeciw Covid-19. Wczoraj Moderna zwróciła się do FDA o natychmiastowe zatwierdzenie leku, ponieważ jest on skuteczny w 94%. Z punktu widzenia kryzysu zdrowotnego było to bardzo zachęcające, jednak nie poprawiło nastrojów na rynku akcyjnym, prawdopodobnie dlatego, że traderzy realizowali zyski z poprzedniego miesiąca.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin USD ustanowił wczoraj nowy rekord. Kryptowaluta otrzymała ostatnio poparcie firm płatniczych takich jak PayPal i Square, co zwiększyło wiarygodność aktywów. Ropa notowała spadek, ale należy pamiętać, że w ostatnim czasie czarne złoto osiągnęło maksimum z 8 miesięcy. W ciągu ostatnich dwóch dni członkowie OPEC+ dyskutowali na temat swoich planów produkcji na styczeń, jednak nie osiągnięto porozumienia. Informacja na ten temat może pojawić się dzisiaj. W maju OPEC+ obniżył produkcję o 9,7 mln baryłek dziennie, jako sposób na podniesienie ceny. W sierpniu produkcja została zmniejszona do 7,7 miliona baryłek dziennie, a pierwotny plan zakładał powrót do obniżki o 5,7 miliona baryłek dziennie w styczniu. Niektórzy członkowie grupy chcieliby utrzymać dotychczasowy poziom produkcji, podczas gdy ZEA i Kazachstan chcą zwiększyć podaż.

W nocy opublikowano raport Caixin dotyczący chińskiego przemysłu. Odczyt wyniósł 54,9, przy czym należy pamiętać, że wcześniejszy poziom wyniósł 53,6. To najszybsze tempo wzrostu od 10 lat, co podkreśla ożywienie w Chinach. Akcje w Azji notują przyzwoite wzrosty, a europejskie indeksy powinny dzisiaj rano odreagować. Bank Rezerw Australii (RBA) utrzymał stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie 0,1%, wypełniając prognozy. Philip Lowe, szef RBA, powiedział, że bank byłby szczęśliwy mogąc zmienić swój system skupu obligacji, starając się wesprzeć rynek pracy.

Jerome Powell, szef Rezerwy Federalnej, ma przemawiać na temat ustawy CARES przed Komisją Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich o 16:00. Powell wystąpił wczoraj na Capitol Hill, gdzie podkreślił znaczenie linii pożyczkowych Fed, a także powtórzył, że amerykański bank centralny jest gotowy do działania, gdyby było to konieczne. Mając to na uwadze, bankier przedstawił mieszane spojrzenie na gospodarkę USA, stwierdzając, że jest ona zależna od koronawirusa, który ponownie staje się coraz większym problemem.

Sekretarz skarbu, Steven Mnuchin, stwierdził, że niewykorzystane fundusze z różnych linii pożyczkowych Fed byłyby lepiej obsługiwane w formie pakietu stymulacyjnego. Jest prawdopodobne, że Powell wystąpi z apelem do Demokratów i Republikanów o kompromis w sprawie pakietu pomocy na koronawirusa. Christine Lagarde, szefowa EBC, przemówi o godzinie 18:00. Pojawiły się głosy, że EBC zwiększy pakiet stymulacyjny jeszcze w tym miesiącu. Wczoraj euro poruszało się w okolicy poziomu 1,2000 USD, głównie ze względu na słabego dolara. Silne euro to ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje EBC, więc Lagarde ma motywację, by spróbować wpłynąć na walutę.

Kursy walut: euro, dolar, funt i jen

EURUSD – od początku miesiąca pozostajemy w trendzie wzrostowym i dopóki utrzymujemy się powyżej 50-dniowej MA przy 1,1781, pozytywny ruch powinien być kontynuowany. Poziom 1,2000 stanowi obecnie opór. Przełamanie poniżej 1,1602 może otworzyć drogę do dalszych spadków.

GBPUSD – od końca września znajdujemy się w trendzie wzrostowym i jeżeli zostanie on podtrzymany, celem może być 1,3515. Odreagowanie może wyhamować przy wsparciu na 1,3106, a przełamanie tego poziomu może skierować kurs na 1,3000.

EURGBP – po dwóch miesiącach spadków prawa odbiła w zeszłym tygodniu. Ponowne podejście do 0,9000 może skierować kurs dalej na 0,9030, gdzie znajduje się 50-dniowa MA. Niepowodzenie w wybiciu powyżej 0,9000 może z kolei przywrócić szerszy trend spadkowy. Przełamanie poniżej 0,8864 powinno otworzyć drogę na 0,8800.

USDJPY – jeśli utrzymamy się powyżej 103,65, możliwym celem będzie 105,47, gdzie znajduje się 100-dniowa MA. Szerszy ruch spadkowy i atak na 103,65 może skierować kurs w okolice 102,00.


Sponsorem codziennych analiz rynkowych jest CMC Markets

DAX będzie spadał, razem z nim S&P 500. Kurs euro straci do dolara? Sentyment CMC Markets

DAX 30 – sentyment dla kontraktu CFD na niemiecki indeks DAX odzwierciedla przewagę nastrojów niedźwiedzich: w chwili obecnej 62% wszystkich otwartych pozycji na tym instrumencie to transakcje Sprzedaj, o punkt procentowy niżej w stosunku do danych z piątku. Po stronie wartości  69% to pozycje krótkie. Dla tego kategorii od wczoraj odnotowano spadek o dwa punkty.

S&P 500 –  Klienci CMC Markets przeprowadzający transakcje na kasowym kontrakcie CFD powiązany z indeksem S&P 500 również w większości oczekują spadków cen na tym walorze. Pod względem ilości Klientów transakcje Sprzedaj stanowią 57%, dwa punkty w górę. Przy wartości pozycje krótkie wynoszą 54%. W tym miejscu wartość pozostała na tych samych poziomach co wczoraj.

EUR/USD – nastroje wśród przeprowadzających transakcje na kontrakcie CFD na EUR/USD również pozostają niedźwiedzie. Ilościowo pozycje Sprzedaj stanowią teraz 66%, dwa punkty w dół od wczoraj. Pod względem wartości otwartych transakcji, pozycje Sprzedaj dominują w 85%, co stanowi przyrost o 7 punktów od wczorajszych odczytów.

Prezentowany materiał służy wyłącznie celom informacyjnym i nie ma na celu udzielania porad handlowych lub inwestycyjnych. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany jakichkolwiek informacji zawartych w niniejszym materiale w dowolnym momencie, w przypadku wystąpienia błędu. CMC Markets nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, które można ponieść, bezpośrednio lub pośrednio, wynikające z inwestycji opartych na jakichkolwiek informacjach tutaj zawartych. 

David Madden (Analityk Rynkowy CMC Markets UK)Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here