Naga MarketsIndeksy w Azji zastopowały wzrosty pod presją spadkowej sesji na Wall Street w poniedziałek, a inwestorzy ważą ryzyka przed deadline’m dla pakietu fiskalnego USA. Na FX płytki handel przy braku świeżych informacji. Wyjątkiem jest słaby AUD w obliczu gołębich komentarzy z RBA.

S&P500 spadł wczoraj o 1,63 proc

Nie było bezpośredniego powodu dla spadków na Wall Street, które odbyły się przy podtrzymaniu słabości USD wobec głównych walut. Dostosowania pozycji w obliczu braku impulsów są najbardziej prawdopodobnym wytłumaczeniem.

S&P500 spadł wczoraj o 1,63 proc., co hamuje optymizm na rynkach w Azji. Japoński Nikkei225 spada o 0,6 proc., koreański KOSPI rośnie o 0,2 proc., a chiński Shanghai Composite zyskuje 0,07 proc.

Uspokojenie przynosi odbicie futures na S&P500 (+0,3 proc.) po tym, jak spikerka Izby Reprezentantów Pelosi powiedziała, że zawężają się różnice w rozmowach. Pelosi do dziś dała czas administracji Trumpa na znalezienie konsensusu w sprawie pakietu fiskalnego.
Na rynku walutowym zmienność została ograniczona przy braku nowych informacji. Pomimo cofnięcia indeksów, EUR/USD utrzymuje się wysoko – 1,1775. USD/JPY płasko dryfuje przy 105,50.

Protokół z posiedzenia RBA dostarczył niewiele nowych informacji dla AUD. W protokole podkreślono, że bank widzi możliwość dalszego łagodzenia działań wspierających zatrudnienie, jak wskazano na ostatnim posiedzeniu politycznym. Kilka godzin wcześniej wiceprezes RBA Kent powiedział, że „wciąż jest miejsce na obniżenie krótkoterminowych stóp procentowych”. AUD traci dziś 0,5 proc. do 0,7035.

EUR/PLN pozostaje pod 4.58. USD/PLN jest na 3,8870.

Ropa naftowa WTI traci 0,6 proc. do 40,5 USD/b. Panel OPEC+ nie wydał w poniedziałek żadnej rekomendacji zmiany wcześniejszej polityki na 2021 r. Rosja najwyraźniej nie przedstawiła planu rekompensat za niewypełnianie ograniczeń wydobycia.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here