Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) utknął w ostatnich dniach przed ważnym oporem przy 1,1951Ostatnie dni upływały pod znakiem dyskusji wokół zmiany podejścia w polityce monetarnej przez FED. Po “jastrzębich” sygnałach z zeszłotygodniowego posiedzenia, które wydają się być przygotowaniem do dyskusji nt. taperingu i budowania oczekiwań na nieco wcześniejsze podwyżki stóp procentowych, teraz rynek zaczął się zastanawiać nad właściwym timingiem dla tych wydarzeń.

Kurs euro utknął przed ważnym oporem. PCE Core, jest się czego obawiać?

Teoretycznie każde lepsze dane makro, zwłaszcza te mające duże przełożenie na inflację i rynek pracy, powinny przybliżać nas do scenariusza jesiennej dyskusji o zmianach w skali programu QE. Te ostatnio były mieszane – kolejne gorsze dane nt. cotygodniowego bezrobocia sprawiły, że oczekiwania rynku przed NFP zaplanowanymi na przyszły piątek nie są szczególnie duże (500 tys. etatów poza rolnictwem), a cofnięcie się wprawdzie nieco przegrzanego indeksu PMI dla usług, może być pewnym ostrzeżeniem przed analogicznym odczytem ISM w dniu 5 lipca.Tyle teorii, a jakie będą fakty? Niska poprzeczka oczekiwań daje większe pole do pozytywnych zaskoczeń. Zeznający w tym tygodniu przed Kongresem prezes Powell nieco przesunął akcenty z inflacji na rynek pracy, co podbija znaczenie danych, jakie poznamy 2 lipca. W efekcie rynki nieco zapomniały o tym, że dzisiaj o godz. 14:30 poznamy ważne dane PCE Core, które mogą…. zaskoczyć. Ważna będzie skala potencjalnego przestrzelenia. Oczekiwania mówią o 0,7 proc. m/m i 3,4 proc. r/r w maju. Można znaleźć opinie, że rynek “niespodziankę” ma już w cenach. Czy aby na pewno?

Notowania EURUSD utknęły w ostatnich dniach przed ważnym oporem przy 1,1951, który bazuje na minimum z 5 lutego b.r. Próby jego naruszenia miały miejsce, ale były krótkotrwałe. To pokazuje, że ten rejon pozostaje ważny w średnioterminowej konfiguracji, która pozostaje spadkowa. Dzisiaj głównym czynnikiem dla rynku mogą okazać się odczyty PCE Core z USA o godz. 14:30. Odczyt powyżej prognoz na poziomie 0,7 proc. m/m i 3,4 proc. r/r za maj, mógłby przynajmniej w krótkim terminie podbić dolara, oddalając nas od w/w rejonu oporu. Wsparcie to okolice 1,19.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny EURUSD

Jeżeli dzisiaj na EURUSD wygra podaż, to może zacząć ona ustawiać sentyment na przyszły tydzień, kiedy to rynki dostaną ważną paczkę danych z USA. Każde pozytywne zaskoczenie będzie nas przybliżać do dyskusji nt. taperingu na jesiennym posiedzeniu FED, a ta może zostać zapowiedziana już na spotkaniu decydentów 28 lipca.

Kurs GBP/USD – stracona szansa

Decydenci w Banku Anglii okazali się wczoraj zaskakująco “gołębi”. Jedynie Andy Haldane, który odchodzi z końcem czerwca z MPC głosował za ograniczeniem skupu aktywów. W komunikacie nie padły żadne zapowiedzi nt. planów zakończenia QE, a dodatkowo wybrzmiała teza o przejściowości ostatniego nadmiernego podbicia inflacji. To wszystko oddala perspektywę szybkich zmian w polityce monetarnej w odpowiedzi na postępujące ożywienie gospodarcze i podkopuje argumenty za silniejszym funtem. Efekt rozczarowania był widoczny wczoraj i nie wykluczone, że brytyjska waluta będzie słabsza na dłużej w konfiguracjach z pozostałymi.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Jeżeli dzisiaj dodatkowo USD znajdzie wsparcie w popołudniowych danych nt. PCE Core, to GBPUSD może przetestować okolice dołka przy 1,3860 z 22 czerwca.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp 500 | kernel kurs | notowania cd projekt | kurs biomed lublin | akcje budimex | lotos akcję | kurs lotosu |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here