Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) urośnie do 1,25 w 2021 roku, prognozuje INGStratedzy z ING uważają, że specyficzna historia jaka towarzyszy euro w ostatnim czasie nie jest zbyt pociągająca, jednakże wiele złych wiadomości zostało już wycenionych. Według nich powinna dominować łagodna dynamika dolara, a kurs EUR/USD w 2021 roku wzniesie się do poziomu 1,25 albo wyżej.

  • Euro może skorzystać na ożywieniu w globalnym handlu
  • EBC nie zdoła zapobiec stopniowej aprecjacji kursu EUR/USD
  • Jeszcze w tym roku Eurodolar może się wznieść do poziomu 1,20 lub wyżej

Słabszy dolar zdominuje EUR/USD

W parze EUR/USD, zdaniem ING bardziej dominująca jest słabość dolara. Jednym z produktów ubocznych niskiego wskaźnika CPI w strefie euro (i ograniczonych perspektyw jego znaczącego wzrostu), obok niechęci EBC do dalszych obniżek stóp, jest stabilna realna stopa procentowa w strefie euro. Kontrastuje to z dolarem, gdzie realne stopy powinny okazać się bardziej ujemne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

– Z ekonomicznego punktu widzenia, choć krótkoterminowe perspektywy dla strefy euro nie są atrakcyjne, oczekiwane solidne ożywienie gospodarki eurozony po zimie i późniejsza ponowna ocena perspektyw wzrostu powinna być pozytywna dla EUR, głównie w stosunku do dolara. Ponadto, z uwagi na to, że strefa euro jest dużą otwartą gospodarką napędzaną globalnym wzrostem, waluta powinna skorzystać na ożywieniu w handlu światowym po ciężkiej zimie – uważa ING.

ING oczekuje również, że zbliżające się luzowanie Europejskiego Banku Centralnego (EBC) będzie miało ograniczony wpływ na euro i parę walutową EUR/USD. Biorąc pod uwagę bardzo gołębie nastawienie Christine Lagarde na październikowym posiedzeniu EBC i narastanie oczekiwań, EBC będzie miał trudności z przekroczeniem i tak już gołębich oczekiwań rynkowych.

Analitycy ING są zdania, że EBC nie zdoła zapobiec stopniowej aprecjacji Eurodolara do/powyżej poziomu 1,25 w przyszłym roku. Taka aprecjacja kontrastowałaby z gwałtownym wzrostem kursu EUR/USD obserwowanym latem tego roku , który doprowadził do słownej interwencji EBC.

fpmarkets

Kurs euro na 1,25 USD w IV kw. 2021 roku

Prognozy dla pary walutowej EUR/USD od ING zakładają jej stopniowy wzrost w kolejnych kwartałach. Jeszcze w IV kw. br. kurs euro do dolara ma wzrosnąć od poziomu 1,20 USD i ten poziom prognozowany jest także na I kw. przyszłego roku.

Pokonanie psychologicznej bariery na poziomie 1,20 można się spodziewać w II kw. 2021 r., gdzie analitycy ING oczekują 200-pipsowego wzrostu do poziomu 1,22. W kolejnym kwartale cena ma urosnąć do 1,23 USD.

Prognozowany poziom 1,25 na EUR/USD powinien zostać osiągnięty w IV kw. 2021 roku. Realizacja tego scenariusza zaprowadziłaby notowania od poziomów widzianych ostatnio w lutym 2018 roku. Nieznacznie wyżej, przy 1,2555 utworzył się wtedy szczyt trendu wzrostowego widoczny na wykresie tygodniowym powyżej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here