Naga MarketsEUR/USD wzrośnie do 1,19 USD do 9 m-cy, uważa UBS
Notowania EUR/USD. Źródło: stooq.pl

Goldman Sachs ostrzega inwestorów przed prawdopodobnym wystąpieniem wysokiej zmienności w okresie listopadowych wyborów prezydenckich. Gigant bankowości inwestycyjnej podkreśla znaczenia pandemii w obecnej sytuacji jako “znacznej komplikacji” w głosowaniu i rekomenduje wydłużenie strategii hedgingowej z myślą o grudniu, a nie listopadzie.

  • Goldman Sachs ostrzega przed zwiększoną zmiennością w okresie wyborów.
  • Natomiast UBS zwraca uwagę na wpływ poszczególnych scenariuszy wyborów na rynek giełdowy.
  • UBS zaprezentowało także nowe prognozy dotyczące kursu EUR/USD na nadchodzące kwartały.

Goldman i UBS: wybory będą miały wpływ na rynki

– Z uwagi na opóźnione wyniki prawyborów, precedens wystąpienia przedłużonego zliczania głosów oraz nieco odwróconej struktury kadencji, preferujemy grudniowy hedging zamiast listopadowego. – oświadczyli we wtorek analitycy Goldman Sachs.

– Biorąc pod uwagę wielotygodniowe opóźnienie zatwierdzenia rezultatów głosowania w wyborach prezydenckich w 2000 roku (oraz dodatkowo sporne wybory w 1876 roku), podwyższoną ilość kart w głosowaniu korespondencyjnym w prawborach i w rezultacie prawdopodobne zwiększenie znaczenia głosowania korespondencyjnego w wyborach w listopadzie – widzimy podwyższone ryzyko zmienności w związku z wyborami, które może pozostać nawet po wyborach – ostrzegają analitycy Goldmana.

Natomiast, eksperci UBS Wealth Management zwracają także uwagę na potencjalny scenariusz, który oznaczałby stabilny, a nawet nieco pozytywny stymulant dla rynku akcyjnego w USA.

W przypadku pełnej wygranej Demokratów i nadejściu “niebieskiej fali”, która oznacza kontrolowanie obu izb Kongresu oraz Białego Domu, a nawet w przypadku analogicznej “czerwonej fali” czyli reelekcji Trumpa i sukcesu Republikanów – wpływ wyników wyborów na amerykańską giełdę byłby “nieco pozytywny”, jak ujęli to analitycy UBS w ten wtorek.

Demokraci mieliby skupić się przede wszystkim na wzroście gospodarczym, podczas gdy Republikanom zależy na kontynuacji obniżek podatków, podkreśliła Solita Marceli, analityk UBS. W sytuacji, gdyby obecne polityczne rozłożenie sił w Kongresie miałoby pozostać takie same po wyborach, czyli Senat pod kontrolą Demokratów a Izba Reprezentatów w rękach Republikanów plus zwycięstwo Trumpa, to eksperci UBS oceniają wpływ takich rezultatów na neutralny lub nieco negatywny dla giełdy.

Większość inwestorów nie powinno dokonywać większych zmian w swoich portfelach do nadchodzących wyborów, ale nie jest już za wcześnie by zacząć stopniowo przygotowywać się do potencjalnego ich wpływu – stwierdzili analitycy UBS.

Zobacz również: WIG-Informatyka w czerwcu gorzej niż całe GPW, ale od początku pandemii w górę o 45%

Kurs euro (EUR/USD) – zaktualizowane prognozy UBS

UBS zmienił także swoje prognozy dla zachowania kursu EUR/USD w nadchodzących kwartałach. Według giganta bankowości inwestycyjnej, III kwartał 2020 roku miałby zakończyć się kursem 1,15, IV kw. 2020 roku na 1,17, a zarówno w I jak II kwartale 2021 roku mielibyśmy ujrzeć 1,19.

EUR/USD wzrośnie do 1,19 USD do 9 m-cy, uważa UBSKurs EUR/USD ma według UBS przyjąć taką trajektorię z uwagi na szereg czynników, m.in. pozytywnej zmiany krótkoterminowych wskaźników bezrobocia czy poprawy wskaźników aktywności gospodarczej.

Wpływ ma także ograniczanie restrykcji związanych z COVID-19 oraz deklaracje związane ze środkami przeznaczanymi przez UE na odbudowę gospodarki. Analitycy UBS widzą jednak zagrożenie w potencjalnej słabości dolara z uwagi na puchnący bilans Fed i rosnący deficyt rządowy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here