Naga MarketsWtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się niczym niezmieszanymi wzrostami. Dow Jones zyskał 1,6 proc., a S&P500 urósł o 1,4 proc. O 1,6 proc. zwyżkowały notowania technologicznego indeksu Nadaq. W środę rano ceny futures na indeksy również świecą na zielono.

Tuż po zakończeniu kwotowań, swoimi wynikami za 4Q20 podzieliły się Alphabet (spółka matka Google) oraz Amazon. Zysk Alphabet wyniósł 15,2 mld USD, czyli ponad 22 USD na akcję. 14,09 USD na akcję wyniósł zysk grupy Amazon, jednak ciekawsze jest to, że Jeff Bezos zamierza ustąpić ze stanowiska dyrektora generalnego i zostać prezesem spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Azjatyckie indeksy giełdowe bardziej zmieszane. Japoński Nikkei225 dodał 1 proc., a Szanghai Composite cofnął się o 0,3 proc. O 0,15 proc. spadały notowania Hang Seng.

Znaczącym przyczynkiem do podtrzymania rajdu ryzyka na giełdach są doniesienia z Waszyngtonu o determinacji administracji Joe Bidena do utrzymania wielkości pakietu stymulacyjnego na poziomie 1,9 bln USD. W Senacie rozpoczął się proces mający uchwalić propozycję. Budujące są informacje o tym, że republikańscy senatorzy są gotowi do rozmów, choć naturalnie uważają propozycję za zbyt wygórowaną.

Zostając w polityce, premier Renzi nie zdołał utworzyć rządu koalicyjnego, w związku z czym o stworzenie rządu technicznego został poproszony były szef EBC Mario Draghi. Znany z maksymy „whatever it takes” ekonomista rozmawiał we wtorek z prezydentem Mattarellą.

Rynek walutowy spokojnie reaguje na doniesienia polityczne. EUR/USD zszedł nieznacznie do 1,2038, a GBP/USD cofa się do poziomu 1,3655. Minimalnie zyskują waluty ryzykowne, z AUD/USD rosnącym do 0,7610. Na fali spadku ceny ropy naftowej, tracą waluty surowcowe.

Jedną z najlepiej prezentujących się walut EM, był we wtorek złoty, który w parze z euro zszedł poniżej poziomu 4,4790. Rynek testuje cierpliwość NBP, choć taka „gra” w tygodniu posiedzenia RPP jest ryzykowna. W środę decyzja w sprawie poziomu stóp procentowych. Bazowy scenariusz zakłada utrzymanie stóp na niezmienionym poziomie.

Ropa naftowa dostała wsparcie w postaci pozytywnych danych rynkowych, ze spadkiem zapasów w USA o ponad 4 mln baryłek, na czele. Pomaga również informacja o utrzymaniu ograniczeń w wydobyciu przez kartel OPEC+, który widzi ryzyka popytowe i zamierza się do nich dostosowywać. j Kurs spada o 0,1 proc., ale nadal znajduje się najwyżej od marca ubiegłego roku.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks sp500 | kursy kryptowalut wykres | bitcoin info | s&p notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here