Naga Marketskurs euro, notowania EURŁatwość w odrabianiu strat przez Wall Street – koronawirus u Trumpa, opóźnienie w prac nad pakietem fiskalnym – pokazuje, jaka jest dominująca strona na rynku. Jednym z kluczowych elementów osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych jest strategia dopasowania się do sytuacji, z którą wiąże się umiejętność analizy napływających sygnałów.

Rynki się nie boją

Mamy schemat – informacja i reakcja. Jeżeli z jakiegoś powodu jest ona inna, niż wcześniej, to mamy zapowiedź, że układ się zmienia. Czy w takim razie październik paradoksalnie może nie być taki zły na jaki się zapowiadał? Nie można tego wykluczyć…

Optymizm płynący z Wall Street przekłada się też na nową falę risk-off na walutach, na czym tracą tzw. bezpieczne przystanie, w tym dolar. W przypadku EURUSD powróciliśmy ponad 1,1750 i idziemy na test okolic 1,18. Ich naruszenie będzie sygnałem, że szanse na scenariusz spadkowy (zejście poniżej 1,17) w tym miesiącu wyraźnie maleją.

Niewykluczone, że rynki na swój sposób dyskontują wygraną Joe Bidena w wyborach – to gorszy kandydat z punktu widzenia tematów gospodarczych – ale po chaotycznych rządach Trumpa, inwestorzy chcą zapłacić więcej za “spokój”.

Wykres dzienny EURUSD

Wiara w to, że strony będą rozmawiać, gdyż biznesowy pragmatyzm zwycięży nad politycznymi interesami, jest niesamowita. W efekcie każda plotka o tym, że któraś ze stron zaostrza stanowisko i krytykuje drugą, a ta grozi odejściem od stołu rozmów, jest traktowana jako okazja do… kupna funta.

Wydaje się, że naprawdę nerwowo zrobi się dopiero w drugiej połowie października, jeżeli będziemy mieć nadal doniesienia o braku wyraźnych postępów. Na razie to szum, który nie zmienia strategicznego układu na GBPUSD. Mocny opór to rejon 1,30, który dzisiaj może być ponownie testowany, a wsparciem są okolice 1,2870, gdzie przebiega krótkoterminowa linia trendu wzrostowego.

Wykres dzienny GBPUSD

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here