Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) testuje 1,18. Złoto spada do 1935 USD/ozKorekta dolara utrzymuje się z największą presją na walutach europejskich. Przedstawiciele EBC wyrażają zaniepokojenie siłą EUR. Akcje w Azji podtrzymują wzrosty za Wall Street, gdzie indeksy poprawiły rekordy. Silny USD ciąży na cenach złota i ropy naftowej.

Dolar w umocnieniu. Waluty G10 tracą

Umocnienie dolara było kontynuowane w trakcie sesji azjatyckiej wraz z dalszymi wzrostami na rynku akcji – potwierdzenie rozłączonych rynków, gdyż wcześniej rajdowi rynku akcji towarzyszyła przecena USD.

Do dolara tracą wszystkie waluty G10  z największym naciskiem na waluty europejskie. EUR/USD testuje 1,18, a GBP/USD schodzi pod 1,3290. Najmniej poturbowany jest jen na 106,28.

Financial Times donosi, że wzrost euro niepokoi czołowych decydentów w EBC, którzy ostrzegają, że jeśli waluta będzie się dalej umacniać, będzie miała negatywny wpływ na eksport, obniży ceny i zwiększy presję na większą stymulację monetarną.

Lider większości w Senacie Mitch McConnell wyraził wątpliwości, czy Kongres może osiągnąć porozumienie w sprawie kolejnego pakietu pomocy, kiedy prawodawcy powrócą do Waszyngtonu po miesięcznej przerwie, pomimo nacisków administracji Trumpa na szybkie, ukierunkowane działania. „Nie wiem, czy w ciągu najbliższych kilku tygodni pojawi się kolejny pakiet”. Rynek nie zareagował na informację.

Czołowy epidemiolog USA dr. Anthony Fauci powiedział, że na podstawie tempa zapisów do badań szczepionek COVID-19, szczepionka może być gotowa do listopada lub grudnia.

Chińskie PMI usługowe niemalże bez zmian

Na rynku akcji japoński Nikkei225 rośnie o 0,9 proc., koreański KOSPI jest wyżej o 1,2, a chiński Shanghai Composite niespodziewanie traci 0,3 proc.

Caixin PMI dla chińskiego sektora usługowego pozostał niemal bez zmian na 54 9porpz. 54,1, prog. 53,9). Composite PMI wzrósł do 55,1 z 54,5 przez wcześniej raportowany skok wskaźnika dla przemysłu. Spowolnił wzrost nowych zamówień, firmy wyrażają niepewność co do popytu zagranicznego, a nowy eksport pozostaje w obszarze kurczenia się.

Na rynku towarowym dominuje presja z tytułu umocnienia USD. Złoto spada 0,4 proc. do 1935 USD/oz. Ropa WTI cofa się o 0,2 proc. do 41,4 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here