Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) testował w nocy najniższe poziomy od lipcaTuż po godzinie 24:00, 4 listopada 2020 roku, kurs dolara spadał na kilkudniowe minima w stosunku do euro, a para walutowa EUR/USD testowała lokalne maksima w okolicach 1,1770. Następnie miejsce miało dynamiczne tąpnięcie, które zepchnęło eurodolara do poziomu 1,16, doprowadzając do testu zakresów cenowych z lipca. Zmienność ta wywołana jest wieczorem wyborczym w Stanach Zjednoczonych oraz nerwowym oczekiwaniem rynków na poznanie nowego prezydenta USA.

  • W momencie publikacji artykułu, kurs euro odrabia część nocnych strat, a para walutowa EUR/USD osuwa się o 0,2%.
  • Notowania nadal poruszają się jednak poniżej 1,17 USD
  • Zmienność widoczna jest również na kontraktach terminowych na S&P 500. Te początkowo testowały poziomy powyżej 3400 pkt., potem dynamicznie spadały, a przed 11:00 znowu rosły o ponad 0,8%

Kurs dolara i Wall Street rozchwiane. Jednak Trump nie Biden?

Bazowy scenariusz przedwyborczy zakładał, że Joe Biden wyraźnie pokona Donalda Trumpa oraz, że Demokraci mają szansę na przejęcie Senatu, a tym samym wprowadzenie dużego pakietu fiskalnego. Z kolejnymi godzinami podliczania głosów okazuje się jednak, że sondaże mocno się myliły, a różnica pomiędzy Trumpem i Bidenem jest niewielka i do ostatniej chwili będą decydowały się losy wyborów.

Wczoraj mocny rajd w górę, który później był kontynuowany pod koniec dnia, a następnie gwałtowne szarpnięcie notowań i dopiero teraz kurs EUR/USD zaczyna rosnąć. Powodem tych dużych wahań na eurodolarze oraz na kontraktach terminowych są oczywiście wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, gdzie walka pomiędzy Donaldem Trumpem oraz Joe Bidenem będzie zacięta aż do momentu podliczenia ostatnich głosów – komentował Marcin Kiepas z Tickmill.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDAX kończy korektę
Następny artykułWielka Brytania jest na dobrej drodze do podwójnej recesji – ostrzega dyrektor IHS Markit
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here