Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) stoi przy 1,1275. Notowania ropy naftowej rosną do 40,5 USD/bPo korekcyjnym wtorku handel na giełdach w Azji jest mieszany, a futures na S&P500 stoi w miejscu. USD zachowuje zyski po wczorajszym odreagowaniu. Ropa naftowa względnie stabilna pomimo wzrostu zapasów.

Azjatycki rynek notuje spadki. W Chinach nadzieja na wsparcie rządu

Niewiele uległo zmianie w ciągu nocy i przy braku katalizatorów dominuje dostosowywanie pozycji. Po poniedziałkowym umocnieniu ryzykownych aktywów wtorek przyniósł odreagowanie, a dziś rynek skupia się na obronie poziomów.

Azjatycki rynek akcji bierze wskazówki ze spadkowego zamknięcia Wall Street (S&P500 -1,08 proc.). Japoński Nikkei225 spada o 0,6 proc., a koreański KOSPI traci 0,2 proc. Ale w Chinach wzrosty zostały przedłużone o siódmą sesję na nadziejach wsparcia giełdy przez rząd – chiński Shanghai Composite rośnie o 0,8 proc.

Kontrakt na S&P500 handluje się płasko, a futures na DAX spada przed sesją o 0,7 proc.

Na rynku nie zrobiły wrażenia informacje, że Kalifornia i Teksas odnotowały rekordowy dzienny przyrost nowych przypadku zachorowań na COVID-19.

Kursy walut: kurs jena (USD/JPY) w okolicach 107,50. Dolar australijski (AUD/USD) cofa

Na FX USD broni zysków z wtorku, kiedy odrabiał straty po poniedziałkowym osłabieniu. EUR/USD zakotwiczył się przy 1,1275, GBP/USD jest na 1,2550, a USD/JPY dryfuje przy 107,50.

AUD zignorował doniesienia, że rząd przygotowuje kolejny pakiet fiskalny. AUD/USD cofa się do 0,6930.

EUR/PLN odchodzi do 4,4750.

Ropa naftowa WTI rośnie dziś o 0,4 proc. do 40,5 USD/b, od początku tygodnia nie opuszczając przedziału 40-41 USD. Rynek zignorował raport API, który wskazał na wzrost zapasów ropy o 2 mln baryłek w ubiegłym tygodniu, wbrew oczkowanemu spadkowi o 3,4 mln.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here