Naga MarketsPalec na wykresieWe wtorek akcje w Azji rosną w ślad za mocnym finiszem Wall Street, gdzie lepsze dane zagłuszyły obawy związane z wirusem. Dziś we wzrostach pomagają mocniejsze PMI z Chin. Na rynku walutowym bez większych zmian. Ropa pozostaje blisko wczorajszych szczytów.

Na rynku walutowym bez większych zmian

Rynek akcji w Azji zmierza do odnotowania najlepszego kwartału od 2009 r., realizując odbicie po złamaniu z marca. Przy panującej huśtawce nastrojów, tym razem optymizm związany z odbiciem gospodarczym przyćmiewa obawy o rosnącej liczbie przypadków zachorowań na koronawirusa w USA.

Wskazówką dla inwestorów była mocna sesja na Wall Street, gdzie Dow Jones wzrósł o 2,32 proc., a S&P500 o 1,47 proc.

Wśród danych, w USA pozytywnie zaskoczył wzrost indeksu podpisanych umów kupna domów (44,3 proc. m/m, prog. 19,3 proc.), a dziś lepiej od prognoz wypadają indeksy PMI dla przemysłu (50,9 vs 50,5) oraz usług (54,4 vs 53,6).

Japoński Nikkei225 rośnie dziś o prawie 2 proc., chiński Shanghai Composite zyskuje 0,8 proc., a koreański KOSPI rośnie o 1,7 proc.

USA cofnęły specjalny status handlowy Hong Kongu po tym, jak Chiny zatwierdziły nowe prawo bezpieczeństwa w mieście. Decyzje były oczekiwane i na rynku są dziś ignorowane. Hang Seng rośnie o 0,9 proc.

Na rynku walutowym obserwowane są niewielkie ruchy. Po umocnieniu USD z drugiej części dnia w poniedziałek, dziś EUR/USD stanął przy 1,1240, GBP/USD odbija do 1,23, USD/JPY utrzymuje wczorajsze szczyty na 107,75.

EUR/PLN cofnął się do 4,4530.

Na rynku towarowym ropa WTI cofa się do 39,5 USD/b po poniedziałkowym dwudolarowym rajdzie pod 40 USD/b. Złoto utrzymuje się przy 1770 USD/oz.

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here