Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) spędzi tydzień w konsolidacji. ING przyjmuje neutralne nastawienieING zauważa, że w ostatnim czasie, odwrotna korelacja z dolara z rynkiem akcji osłabła. To z kolei może sprawić, że osłabienie dolara będzie teraz zależało od dalszego pogorszenia stopy realnej w USA. Mają to na uwadze, kluczowym wydarzeniem dla USD w tym tygodniu może być odczyt amerykańskiej inflacji konsumenckiej. Kurs euro do dolara w poniedziałkowe popołudnie spada o 0,13 proc.

  • Słabe dane o zatrudnieniu pomogły odbić notowaniom EUR/USD
  • Na wykresie Eurodolara utworzył się byczy outside bar
  • ING przyjmuje na ten tydzień neutralne nastawienie wobec głównej pary walutowej

EUR/USD: byki liczną na wsparcie danych

– Zanim ponure dane o zatrudnieniu w USA przyszły na ratunek, kurs pary walutowej EUR/USD po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy znajdował się poniżej 1,20 i chociaż był to uogólniony impet dolara, który wywierał presję na tę parę, stosunkowo powolny proces szczepień w strefie euro mógł zacząć odbijać się na nastrojach wobec wspólnej waluty – uważa ING.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy sugerują również, że rolę w ruchach na głównej parze walutowej mogła odegrać dynamika wyrównania pozycji z uwagi na wykupione euro. Ponadto, inne czynniki fundamentalne nie wskazują na słabość Eurodolara.

– Poprawa w szczepieniach, w strefie euro może być kluczem do znalezienia pewnej konsolidacji na EUR/USD ponad poziomem 1,2000, ale jest mało prawdopodobne, aby to się szybko zmieniło. Jeśli już, byki na Eurodolarze będą miały nadzieję, że dwa czynniki zapewnią łagodne wsparcie: dobre dane dot. grudniowej produkcji przemysłowej oraz potwierdzenie, że Mario Draghi zapewnił sobie większość parlamentarną we Włoszech – dodał ING.

140-pipsowy zakres na EUR/USD w tym tygodniu

Kurs euro w relacji do dolara nakreślił w piątek byczą formację objęcia (outside bar) na wykresie dziennym. Kupującym udało się znieść spadek z dwóch poprzednich dni.

Jak widać na poniższym wykresie EUR/USD, odbicie nastąpiło w nieprzypadkowym miejscu – na 100-dniowej średniej kroczącej, która działa jako dynamiczne wsparcie.

fpmarkets

Analitycy ING sugerują, że notowania głównej pary walutowej w tym tygodniu będą poruszać się w zakresie między 1,1960 a 1,2100 i w związku z tym przyjmują neutralne nastawienie. Obecnie cena oscyluje w połowie tego zakresu. Z kolei w perspektywie miesiąca, ING obiera jako cel okrągły poziom 1,2000.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here