Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) spadnie do 1,16 w ciągu 3 miesięcy. Jest takie ryzyko, uważa RabobankNotowania euro do dolara zakończyły ostatni tydzień handlowy kilka pipsów ponad poziomem 1,1840 USD. Jednakże, od otwarcia w poniedziałek do piątkowego zamknięcia kurs  EUR/USD niemalże nie uległ zmianie. Główna para walutowa nadal pozostaje uwięziona w zakresie. Analitycy Rabobank zauważają jednak  ryzyko wybicia w dół i ruchu spadkowego w kierunku poziomu 1,16 USD.

  • EUR/USD w bardzo krótkim terminie może wspierać obszar przy 1,18
  • Druga fala pandemii koronawirusa w Europie ryzykiem dla euro
  • Obecnie notowania Eurodolara utrzymują się w zakresie

Kurs euro może spadać przez koronawirusa

Główny ekonomista EBC Philip Lane wyrażał ostatnio swoje zaniepokojenie wpływem osłabienia euro na perspektywy inflacji w strefie euro. Jednakże, jego obawy o obecną wartość wspólnej waluty najwyraźniej nie są na razie podzielane przez większość w Radzie Prezesów Europejskiego Banku Centralnego. To oczywiście może jeszcze ulec zmianie.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Jeśli nie pojawi się żaden niedźwiedzi wyzwalacz dla EUR/USD, notowania w bardzo krótkim terminie nadal mogą znajdować wsparcie w okolicach 1,18.

Rabobank uważa natomiast, że do spadków na Eurodolarze może przyczynić się druga fala epidemii COVID-19 w Europie z uwagi na rosnącą liczbę nowych przypadków. Wzrost okazuje się być większy niż w Stanach Zjednoczonych. Potencjalny, szeroko zakrojony lockdown w Europie mógłby sprawić, że środki z funduszu naprawczego Unii Europejskiej okazałyby się niewystarczające.

Powyższy scenariusz prawdopodobnie ponownie doprowadziłby do dysharmonii politycznej w regionie i wywarłby dalszą presję na decydentów EBC. Chociaż EBC miał chwilę wytchnienia na ostatnio posiedzeniu, kryzys najwyraźniej jeszcze się nie skończył. COVID-19 może jeszcze przywrócić rany polityczne i gospodarcze, a spodziewając się, że bezpieczne przystanie będą bardziej pożądane pod koniec roku, widzimy ryzyko dla ruchu kursu euro w kierunku 1,16 USD, w perspektywie 3 miesięcy – napisali analitycy Rabobank.

Sytuacja techniczna na EUR/USD

Notowania Eurodolara od miesiąca poruszają się w zakresie między wsparcie blisko 1,1780 a oporem w obrębie 1,1930. W zeszłym tygodniu kurs euro ponownie testował oba ograniczenia tego zakresu.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Kurs euro (EUR/USD) – wykres dzienny

W przypadku wybicia w dół, zanim notowania skierowałyby się do 1,16 USD, niedźwiedzie musiałyby jeszcze pokonać obszar wsparcia znajdują się 100-pipsów wyżej. Od góry, poza oporem zakresu ważną barierę stanowi okrągły poziom 1,20 USD, który został już raz skutecznie przetestowany w tym miesiącu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here