Naga MarketsKurs euro do dolara (EUR/USD) ze spadkową prognozą Danske. Siła dolara trwaKurs euro do dolara (EUR/USD) w ostatnich tygodniach opadł z notowanego jeszcze w maju poziomu 1,2250 dol. do 1,1670 dol. pod koniec zeszłego tygodnia. Analitycy Danske Bank przewidują, ze to nie koniec trendu wzrostowego, a słabość euro będzie trwać jeszcze przez kolejne miesiące.

Euro będzie osłabiać się według Danske Bank

Analitycy Danske Bank twierdzą, że tempo globalnej odbudowy osiągnęło obecnie wartość krytyczną. Podobnie ma być w kwestii inflacji, co ma przełożyć się na większą skłonność wśród bankierów centralnych do podwyżek stóp procentowych.Ich zdaniem, zagrożenie ze strony wariantu Delta jest realne i może okazać się potencjalnie silnym czynnikiem spowalniającym globalną gospodarkę oraz pogarszającym nastroje w sektorze przemysłowym.

Rozprzestrzenianie się wariantu Delta koronawirusa nadal jest istotnym i możliwym do wystąpienia ryzykiem dla aktywów ryzykownych i cyklicznych walut. – podkreślili analitycy Danske.

Spodziewają się oni także, że Rezerwa Federalna zacieśni politykę monetarną, co zapewnić ma wsparcie dolarowi i może podnieść rentowności obligacji skarbowych. To może wpłynąć na wzrost realnej stopy procentowej.

Zacieśnianie polityki pieniężnej przez Fed może także zachwiać oczekiwaniami powiązanymi z reflacją, co dodać może wsparcia amerykańskiej walucie.

Plus500

Nasza prognoza dla EUR/USD pozostaje w dużej mierze bez zmian. Widzimy siłę dolara w kolejnych kwartałach i spodziewamy się dalszego zmierzania w kierunku otoczenia ograniczonej płynności na globalnych rynkach, osiągnięcia szczytu przez oczekiwania inflacyjne i odbudowy na amerykańskim rynku pracy. W naszej ocenie, ryzyka dla prognozy w większej mierze wspierają scenariusz silniejszego umocnienia dolara. – dodali.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) ze spadkową prognozą Danske. Siła dolara trwa
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Silny dolar może także według opinii Danske odbić się na notowaniach innych par walutowych, m.in. USD/JPY:

invest

Sądzimy, że USD/JPY ma jeszcze potencjał do wzrostu w sytuacji, gdy amerykańska gospodarka wyprzedza pod względem wskaźników wzrostu azjatycką, między innymi z uwagi na solidniejszą postawę w programie szczepień, szczególnie względem Japonii. – zauważyli przedstawiciele Danske.

Kurs euro do dolara (EUR/USD) ze spadkową prognozą Danske. Siła dolara trwa
Kurs USD/JPY. Źródło: tradingview.com

Podkreślili jednak, że czynnik umocnienia dolara może legnąć w gruzach, jeśli Fed zacznie wycofywać się z planów zacieśniania polityki, które zapowiadane są od kilkunastu tygodni.

Poniżej zamieszczamy prognozy Danske dla EUR/USD oraz USD/JPY, a także innych „majorsów”:

Kurs 1M 3M 6M 12M
EUR/USD 1,17 1,16 1,15 1,15
USD/JPY 110 111 111 112
GBP/USD 1,38 1,38 1,37 1,39
USD/CHF 0,92 0,95 0,97 0,97
AUD/USD 0,72 0,7 0,69 0,68
NZD/USD 0,69 0,68 0,67 0,66
USD/CAD 1,26 1,26 1,29 1,29

Źródło: Danske Bank

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax30 | selvita akcje wykres | kurs akcji dino | pkp cargo kurs akcji | neuca akcje | polenergia kurs akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here