Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) spadł poniżej 1,19, ale raczej na chwilęNotowania EURUSD spadły dzisiaj poniżej 1,19 na fali korekty na rynkach będącej odreagowaniem wcześniejszych ruchów, a także przede wszystkim niskiej płynności za sprawą Święta Dziękczynienia w USA, która może też stać za pewną przypadkowością niektórych ruchów.

Kurs euro wynikiem korekty na rynkach

Nie można tłumaczyć dzisiejszego spadku EURUSD opublikowanymi wczesnym popołudniem zapiskami z listopadowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Były one zdominowane ogólnikami, ale nie było tam chociażby jakichś negatywnych zaskoczeń, jak chociażby akcentowania możliwej obniżki stóp procentowych. Decydenci byli zgodni, co do tego, że konieczny będzie pakiet kompleksowych działań w kontekście negatywnych ryzyk i dużej niepewności jaką doświadcza gospodarka. Wiele razy padły nawiązania do pakietu fiskalnego, co tylko jeszcze bardziej akcentuje konieczność uruchomienia szybkich działań, które mogą zostać zablokowane….przez polsko-węgierskie veto. Niemniej w tej materii dominują oczekiwania, że niemieckiej prezydencji w UE uda się wypracować polityczny konsensus.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres dzienny EURUSD

Technicznie na obecną chwilę nie widać większych zagrożeń dla trendu wzrostowego. Większe prawdopodobieństwo można przypisać próbie wybicia dzisiejszego szczytu przy 1,1940, niż wybiciu dołka przy 1,1884 i dalej linii wzrostowej trendu w okolicach 1,1870.

Auto poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here