Naga MarketsJoe Biden

Już w najbliższa środę, 20 stycznia 2021 roku w Waszyngtonie odbędzie się uroczyste przekazanie władzy Joe Bidenowi, który zwyciężył w listopadowych wyborach prezydenckich. Zakładając uporządkowaną transformację, w miarę obejmowania urzędu przez Bidena nadal pojawia się wiele palących pytań, począwszy od tego, czy i jak szybko jego administracja może zrobić cokolwiek w sprawie szczepień oraz w sprawie kontroli bodźców i innych środków stymulacyjnych? W pierwszych tygodniach funkcjonowania nowej administracji inwestorzy powinni również bacznie obserwować sygnały dotyczące Chin i Rosji.

  • Joe Biden już jutro oficjalnie zostanie 46. Prezydentem USA
  • Kurs euro spadł w okolice technicznego wsparcia, gdzie pojawiła się reakcja popytowa
  • Prezydentura Bidena osłabi USD?

Kurs euro w okolicy istotnego wsparcia

W oczekiwaniu na te wszystkie informacje, kurs pary walutowej EUR/USD dotarł w okolice technicznego wsparcia w wysokości 1,2070 USD i mierzenia 38,2 proc. korekty Fibonacciego, gdzie pojawiła się już pierwsza, dość znacząca reakcja popytowa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Weź udział w bezpłatnym webinarze: Zarządzanie ryzykiem jako dominanta sukcesu na rynku

EURUSD Daily

John Hardy, szef strategii walutowej w Saxo Bank wskazuje, że to rozsądny poziom dla byków do powrotu do trendu wzrostowego.

Równocześnie wskazuje on jednak, że gdyby wsparcie to zostało pokonane, psychologicznym obszarem, do którego ewentualne spadki na notowaniach EUR/USD mogłyby dotrzeć są okolice 1,20 USD i dalej nawet 1,19 USD. Zejście poniżej tego ostatniego mogłoby natomiast zagrozić powrotowi do wzrostów.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAż 23 spółki odnotowały rekord notowań we wtorek. Akcje Zastal zyskały blisko 20%!
Następny artykułCzy istnieje idealny rachunek Forex?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here