Naga Markets

Kurs euro do dolara (EUR/USD) ponownie testuje wsparcie na poziomie 1,07 dol., po tym jak wtorkowe nieznaczne odreagowanie okazało się jedynie tymczasowe. Notowania pary zachowują się dość spokojnie, gdy rynek stara się zdyskontować perspektywy gospodarcze dla strefy euro po ogłoszeniu przez UE częściowego wycofania importu rosyjskiej ropy.

  • Inflacja CPI w maju w strefie euro wyniosła 8,1% w ujęciu rocznym, jak wynika ze wstępnych danych opublikowanych 31 maja
  • To najwyższy odczyt w historii Eurozony

Prognoza ING na poziomie 1,05 dol. dla EUR/USD na koniec czerwca

Kurs EUR/USD utrzymuje się powyżej 1,073 dol. w środę rano. We wtorek przedstawiony został wstępny odczyt inflacji CPI w maju. Jak się okazało, presja inflacyjna w strefie euro nadal nie słabnie, gdyż wskaźnik ten osiągnął wartość 8,1% rdr. Z kolei wskaźnik inflacji bazowej wzrósł do 3,8% w ujęciu rocznym.– Wysoka inflacja podtrzymuje oczekiwania zacieśnienia polityki pieniężnej przez EBC. Euro ma obecnie trudności ze znalezieniem solidnego czynnika sprzyjającego hossie. Naszym zdaniem było to kwestią czasu i nadal celujemy w powrót EUR/USD w rejon 1,05 dol. do końca czerwca. – stwierdzili analitycy ING FX.

fpmarkets

EUR/USD może konsolidować przy 1,07 dol. według Commerzbank

Ekonomiści Commerzbanku oczekują, że kurs EUR/USD będzie oscylował wokół poziomu 1,07, ponieważ stopniowe i spokojne podwyżki stóp procentowych nadal wydają się być wyborem EBC.

– Aby euro znalazło dodatkowe wsparcie, musiałyby pojawić się coraz wyraźniejsze sygnały, że EBC podwyższa stopy szybciej, a nawet rozważa podwyżki o 50 pb. Na razie nie ma jednak żadnych oznak, że tak się stanie. – skomentowali analitycy Commerzbank. – Euro powoli przyjmuje postawę wyczekującą w okolicach 1,07.

Zobacz również: Kurs euro (EUR/USD) pod presją wysokich cen ropy, jest embargo na ropę z Rosji

Scotiabank oczekuje EUR/USD na 1,10 dol. w średnim terminie

Analitycy Scotiabank uważają, że w średnim terminie para EUR/USD może wspiąć się nawet do poziomu 1,10 dol.

Kurs euro (EUR/USD): spadek do 1,05 dol. do końca miesiąca, prognozuje ING
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

– Utrzymująca się inflacja i odporna gospodarka strefy euro w obliczu wysokich cen energii mogą nadal wzmacniać zakłady na podwyżkę stóp o 50 pb. Może to spowodować umocnienie się EUR do poziomu 1,10 w średnim terminie, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się bardzo mało prawdopodobne. – zauważyli eksperci ze Scotiabank.

NED

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs dolar frank | kurs hrywny wykres | kurs bitcoin wykres | allegro akcje rekomendacje | lotos akcje | kurs akcji pzu |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here